Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Jak změnit tvar data

07. led 2015 21:48 #119545
Jak změnit tvar data od Teofil
Návštěvník
Možná hloupá otázka, ale zatím jsem to nikde nenašel:
potřebuji, aby se datum, které mám ve formuláři jako typ datum, vkládalo ve tvaru 01.12.2014. Což stačí změnit v php na tvar d.m.Y. Když to ale měním v souboru calendar.php (adresář libraries/joomla/form/fields, ze kterého se to "tahá") tak mi to dělá nějaké zmatky. Neřešil už jste to někdo?
V tom souboru je to celkem třikrát. Všechno jsem změnil, ale nejede to. :(

07. led 2015 22:03 - 07. led 2015 22:04 #119546
Odpověď od Bong
Moderátor
Takový soubor v uvedené složce v Joomle není. Jak vypadal zápis před a po vašich změnách?
Podívejte se na: www.tvorba-webu.cz/php/datum-cas.php

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

07. led 2015 22:27 #119548
Odpověď od Teofil
Návštěvník
Já ho tam mám. Verze Joomla 3.2.0.
Já jako tvorbu data v PHP zhruba chápu, ale potřebuji změnit chování základního systému. Protože teď koukám, že když třeba u článku dáváte např. datum zveřejnění, tak to tam je taky v tom "americkém" formátu - Y-m-d + čas. A to je v nějakém JavaScriptu, který to řeší. Asi v /media/system/js/ - calendar.js, calendar-uncompresed.js atd... Jsou tam na kalendář celkem 4 Javascripty, ale nic :-(
Ono se to zadávání datumu dá vyřešit tak, že do toho formuláře nedám typ datum, ale text a bude se to vyplňovat ručně. Ale chtěl bych to vyřešit tím kliknutím do kalendáře. Protože když to necháte na ručním zadávání, tak tam každej cpe jinej formát data.

07. led 2015 22:28 #119549
Odpověď od Teofil
Návštěvník
Jééé já nemám aktuální Joomlu ;-) Jdu to odkliknout ;-) Ale tipuji, že to nebude mít vliv.

07. led 2015 23:11 #119551
Odpověď od Teofil
Návštěvník
Tak že jak jsem předpokládal. Verze 3.3.6, žádná změna.

Powered by Fórum