Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Yootheme Widgetkit 2

06. led 2015 07:04 - 06. led 2015 07:05 #119524
Yootheme Widgetkit 2 od ma®vays
Návštěvník
Ahoj všem.
Chtěl bych se zeptat na vaše názory na nový Widgetkit verze 2, kterou přes svátky uvolnili. Buď se mi nedaří instalace, nebo jsem komponentu nepochopil, ale přijde mi, že se ze známé komponenty (která v základu rozšiřuje možnosti ZOO) udělali jakýsi paskvil, připomínající spíš nepovedenou LITE verzi samotného ZOO.

Aby toho nebylo málo, na webu výrobce o této verzi není ani zmínka. Jediné co jsem našel je info na twitteru někdy z října, že se tato verze chystá :(

06. led 2015 11:19 - 06. led 2015 11:28 #119526
Odpověď od Ľuboš Kamenický
Uživatel
Ja si naopak myslím, že nový Widgetkit 2 je dosť vydarený, hoci ešte nepoznám jeho plný potenciál aj kvôli tomu, na čo sa pýtate.

V samotnej administrácii komponentu WK2 sa vytvára iba obsah. To, ako sa tento obsah vykresľuje, je presunuté do modulu Widgetkit (toto je veľká zmena voči WK1), kde sú dostupné nespočetné množstvá nastavení v rôznych widgetoch. Takže vytvorený obsah môže byť vykreslený prakticky v ktoromkoľvek widgete.

Čo sa týka rozšírenia ZOO prostredníctvom WK, takisto mi tam zatiaľ chýba hlavne ZOO Gallery element. Dúfam však, že to je len otázka času kedy bude WK2 "spolupracovať" so ZOO.

Čo sa týka dokumentácie, tak ak som správne čítal, tak ešte tento týždeň by snáď mohol vyjsť Blog Post s predstavením hlavných funkcií WK2. Dokumentácia sa pripravuje, chce to asi len chvíľočku počkať yootheme.com/blog/2015/01/01/aurora-theme#comment-6639

ARCHSTYL architekti - www.archstyl.com
Slovensko - moravská hasičská liga (SMHL) - www.smhl.eu

07. led 2015 08:24 #119533
Odpověď od Marek Hora
Začátečník
Po instalaci jsem tak trochu zmatený, jelikož moc nechápu co a kde. Bude to chtít zkoušet a zkoušet.
Info o Widgetkit 2 je yootheme.com/blog/2015/01/06/introducing-widgetkit-2 a yootheme.com/widgetkit/documentation?view=docs .

07. led 2015 08:48 #119534
Odpověď od ma®vays
Návštěvník
Tak tak, včera mi vyskočila na twitteru opět nějaká zpráva o spuštění wk2. Jsou tam i nějaké printscreeny ze kterých je vidno, že by vše mělo fungovat. Musím to opět vyzkoušet :)

22. úno 2015 09:39 - 22. úno 2015 09:41 #120330
Odpověď od Marek Hora
Začátečník
Jaké máte zkušenosti s Widgetkit 2? Mám šablonu od Yootheme s Widgetkit 2 a řeším, jak udělat Lightbox. Ve Widgetkit 1.5 byl obsažený, ve dvojce už ne :( Něco jsem našel na getuikit.com/docs/lightbox.html ,ale nejsem z toho moudrý, spíš nešikovný :P a nedokážu to rozchodit.

Powered by Fórum