Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

mobilni zobrazeni clanku

30. pro 2014 15:49 #119475
mobilni zobrazeni clanku od frybert
Návštěvník
Zdravím,

chci se zeptat, lze nějakým způsobem zobrazit druhou verzi článku (modulu), pro mobilní vzhled? Moje šablona mobilní verzi podporuje, ale jen se přehodí menu, ale obsah zůstává stejný.

Díky

30. pro 2014 16:14 #119477
Odpověď od Cony
Moderátor
Co přesně znamená to "druhou verzi článku"? Jako že pro mobil by jste zobrazoval jiný článek?

A jakým způsobem podporuje Vaše šablona mobilní zobrazení? Jedná se o Responzivní design nebo o Mobilní verzi webu?

Dejte odkaz na web a konkretizujte...

31. pro 2014 11:52 #119483
Odpověď od frybert
Návštěvník
web je postaven na teto šabloně: demo.favthemes.com/favouritedark/
Druhou verzi je mineno prave zobrazeni jedne verze pro klasicky layout a druhy pro mobilni zobrazeni od urciteho rozliseni, ktere je nastaveno pro preklopeni na mobilni verzi.

31. pro 2014 14:35 #119484
Odpověď od Cony
Moderátor
Tomu se říká responzivní design. Není to druhá šablona, je to stále stejná šablona, která přizpůsobuje obsah velikosti okna.

Ta šablona je postavena na Bootstrap 2.3.2 (to je standard Joomla 3.x), hodně můžete ovlivnit pomocí různých CSS tříd. Dokumentaci naleznete zde . Konkrétně Vás bude zajímat tato část .

U modulu to bude jednoduché, v nastavení modulu, na stránce pokročilé napíšete do pole přípona třídy modulu třídy které potřebujete (pozor, na začátku musí být mezera), tj. např. pro modul, který nemá být viditelný na mobilu to bude hidden-phone, naopak modul viditelný jen na mobilu bude visible-phone - viz tabulka na výše uvedeném odkazu.

U článku by jste musel tyto třídy zakomponovat přímo do článku, tj. v jednom článku mít část pro telefon a část pro počítač (tablet).

31. pro 2014 16:02 #119486
Odpověď od frybert
Návštěvník
diky moc---to jsem presne hledal. pripony jsem psal, ale chyba byla prave v mezere, kterou jsem tam nepsal:)
Diky moc

Powered by Fórum