Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Neúspešný import databázy na Localhoste

17. pro 2014 20:36 #119376
Zdravím páni,

Cieľ: vytvoriť DUPLIKÁT WEBU na LOCALHOSTE: SK verzia stránok (existuje) – CZ verzia stránok (chcem vytvoriť)

Špecifikácia: Localhost, XAMPP 1.8.2, PHP 5.4.19

Problém: Nedarí sa mi importovať SK databázu do prázdnej CZ databázy.

T. j. vytvorím si novú, prázdnu „CZ databázu“.
Exportujem existujúcu „SK databázu“.
Importujem obsah „SK databázy“ do prázdnej „CZ databázy“
Výsledok – „import prebehol úspešne, bolo vykonaných...“, no „CZ databáza ostáva stále prázdna, bez akýchkoľvek importovaných tabuliek.

Nemáte prosím niekto tušenie, čo robím zle, resp. kde inde je pes zakopaný? Vďaka.

17. pro 2014 22:04 #119378
Odpověď od Bong
Moderátor
Pokud jsem pochopil co děláte, tak to děláte špatně. Originál webu (SK) zazálohujte pomocí Akeeba Backup. Zálohu pak rozbalte a nainstalujte pomocí Kickstart na local.

Vznikne vám kopie webu. V administraci si pak přidejte češtinu a nastavte stránky jako vícejazyčné. Pak můžete vesele vytvořit českou verzi.

www.akeebabackup.com/videos/1204-video-t...th-brian-teeman.html
www.joomlista.cz/navody/item/79-vicejazy...stranky-v-joomla-2-5

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

17. pro 2014 22:15 #119379
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
Podívejte se do exportu "SK databáze" , zda obsahuje data, a zda obsahuje i definice vytváření/použití právě "SK databáze".

V ideálním případě byste měli mít import bez založení / použití databáze (v novějším phpMyAdmin jako volba:)
"Přidat příkaz CREATE DATABASE / USE"

tj v *.sql by nemělo být "CREATE DATABASE / USE ...........", nebo by mělo být přejmenováno, atd...

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

17. pro 2014 22:31 - 17. pro 2014 22:32 #119380
Odpověď od Peter
Začátečník
Bong: Nechcem viacjazyčný web. Budú to 2 rôzne domény - jedna so slovenskými článkami, druhá s českými článkami.

Akeeba som používal, ale neskôr som ju zavrhol - a pokiaľ bude iná možnosť, nechcem sa k nej vrátiť. Export a import databázy potrebujem preto, aby som si mohol články na Locale pomaly začať prekladať do češtiny - predtým, ako to celé hodím na web.

karel0: áno, našiel som v databáze toto:
CREATE DATABASE IF NOT EXISTS `SK_databáza` DEFAULT CHARACTER SET latin1 COLLATE latin1_swedish_ci;
USE `SK_databáza`;
Myslíte teda, že by stačilo vymazať tieto 2 riadky?

V PhpMyAdmin som možnosť vypnúť to nenašiel. Najbližšie k tomu je asi toto:
Pridať údaj CREATE PROCEDURE / FUNCTION / EVENT
Voľby CREATE TABLE:
IF NOT EXISTS
AUTO_INCREMENT

17. pro 2014 22:44 - 17. pro 2014 22:47 #119381
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
Ano, řádky s CREATE i USE můžete vyhodit, pokud (jak jsem pochopil) již máte založenou databázi "CZ ....", a snažíte se o import právě do ní.

Edit:
Nebo můžete přejmenovat databázi v SQL příkazu:
Code:
CREATE DATABASE IF NOT EXISTS `CZ_databaza` DEFAULT CHARACTER SET latin1 COLLATE latin1_swedish_ci; USE `CZ_databaza`;

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

17. pro 2014 22:59 - 17. pro 2014 23:03 #119382
Odpověď od Peter
Začátečník
Áno, CZ_databázu mám vytvorenú (neobsahuje žiadne tabuľky).
Riadky som vymazal.
Po importe mi vypíše - "import bo úspešne vykonaný, bolo vykonaných 0 dopytov". Databáza ostáva naďalej prázdna. Skúsil som vytvoriť novú CZ databázu, dopyt zopakovať, výsledok rovnaký.

Alternatíva - premenovanie na CZ_databázu - rovnaký výsledok - 0 dopytov.

Powered by Fórum