Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Phoca Gallery 4.1.2

03. pro 2014 15:08 #119209
Phoca Gallery 4.1.2 od Petra
Uživatel
ahoj všem, mám problém s instalací této verze a vlastně už i předchozí. Joomla načítá, vytvoří složky tam, kde má (podle webu phoca), ale nakonec mi napíše: Došlo k chybě. Komponenta nebyla nalezena.
Nevíte někdo, co s tím?
Už jsem i smazala všechny adresáře, které instalace vytvořila a zkusila znovu, ale nic.
Díky.

03. pro 2014 15:21 #119211
Odpověď od Bong
Moderátor
No a kde hostujete? Nevyprší náhodou čas vymezený pro provedení skriptu? Není váš hosting omezený?

Zkuste třeba instalovat ze složky, nebo zkuste po nedokončené instalaci využít Pátrání.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

03. pro 2014 15:36 #119212
Odpověď od Petra
Uživatel
Právě že je vše v pořádku - i ze složky jsem zkoušela instalovat. Nic. Pořád mi to píše stejné - komponenta nebyla nalezena. Už jsem i ručně nainstalovala tabulky do databáze mysql. Ty jediné se nenainstalovaly. A pořád nic.
Stáhla jsem i soubor pro instalaci z FTP, ale po načtení pluginu mi to píše, že nebyl nalezen instalační xml soubor.
Fakt už nevím.

03. pro 2014 17:21 #119213
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, často se stává, že díky nedostatku času, se nainstaluje jen něco a pak to něco zabraňuje jakýkoliv další instalaci. Stává se to u větších komponent, např. Phoca Gallery.

Potom je dobrý vše smazat manuálně (jak soubory, tak data v databázi), aby si Joomla! nemyslela, že komponenta je již nainstalovaná:

www.phoca.cz/documents/16-joomla/650-rem...omla-system-manually

Jakmile nemá Joomla! žádné záznamy o komponentě, měla by proběhnout instalace správně (za předpokladu, že se vyřešil např. ten časový problém). Tedy instalovat pomocí FTP až potom, když Joomla! nemá žádné uložené informace o komponentě.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

19. dub 2015 20:02 #121508
Odpověď od Karel
Uživatel
Zdravím,
mám podobný problém, "přešel" jsem z joomla 2,5 na 3.3. Vše vypadá že funguje, ale pokud zapnu phoca gallery tak mi stranky zmizi a je jen bílá stránka. V komponenách ji nemám a když zkusím nainstalovat tak mi to napíše 404 Komponenta nebyla nalezena. Potřebuji zachovat puvodní celkem rozsáhlou galerii takže čistá instalace u mne nic neřeší. Nemáte někdo podobné zkušeností díky

19. dub 2015 20:57 #121509
Odpověď od H13
Admin

Potřebuji zachovat puvodní celkem rozsáhlou galerii takže čistá instalace u mne nic neřeší


Pak asi nejrychlejší cesta je:
- zálohovat Phoca Gallery databázi
- zálohovat obrázky na serveru ve složce images/phocagallery

- provést kompletní vyčištení (viz. link nahoře)
- nainstalovat Phoca Gallery, pokud vše pojede jak má
- importovat databázové tabulky a přehrát obrázky i s náhledy do images/phocagallery

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum