Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

VitaBook 2.2.3. - nejde odeslat zpráva

22. lis 2014 15:43 #119011
Ahoj,
mám nainstalovanou joomlu verzi 3.3.6 Stable a v ní návštěvní knihu VitaBook 2.2.3. Nastavil jsem Captcha v globálním nastavení, aktivoval plugin, vyplnil kódy, ale přesto mi nejde odeslat zpráva. Když ve VitaBooku vše vyplním a kliknu na "odeslat", tak se nic nestane. Prostě jako bych neklikl.

Nevíte prosím někdo, čím by to mohlo být? Co vše může ovlivnit funkce VitaBooku?

22. lis 2014 16:46 #119013
Odpověď od Bong
Moderátor
Zkontrolujte dle dokumentace (případně přiloženého videa) zda jste vše řádně nastavil: joomvita.com/vitabook/documentation/3-configure-captcha

Případně zkuste jinou knihu návštěv například Phoca Guestbook.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

22. lis 2014 18:46 #119014
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
Ovlivnit funkce může spousta věcí (JS, šablona, hosting, nastavení, ...)
Chcete-li od někoho nechat pomoct, ukažte někomu s čim konkrétně máte problém.
Jinak je to závada typu "je to rozbité".

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

23. lis 2014 21:08 #119019
Odpověď od ada
Uživatel
Captcha bude v pořádku. Zkoušel jsem nainstalovat Phoca Guestbook a narazil jsem na další problém, a to "Vyskytla se chyba při nahrávání souboru na server. Není nastavena dočasná složka PHP." Zkoušel jsem instalovat i jiné rozšíření a vždy to samé. Správce hostingu mi řekl, že nemám v rootu složku tmp. Po vytvoření se sice soubory přenesou, ale zase to hlásí chybu 404 Komponenta nenalezena. Nemá to něco společného s dočasnou složkou v systémovém nastavení Joomla? Složka tmp je v Joomle, tak nevím proč by měla být ješte vedle složky www.

23. lis 2014 21:22 #119020
Odpověď od ada
Uživatel

karel0 napsal: Ovlivnit funkce může spousta věcí (JS, šablona, hosting, nastavení, ...)
Chcete-li od někoho nechat pomoct, ukažte někomu s čim konkrétně máte problém.
Jinak je to závada typu "je to rozbité".


Šablonu mám upravenou beez3, ale jen pozice, barvy a rozměry divů v css. Každopádně jsem i přes to zkusil nastavit jinou šablonu a v té VitaBook funguje normálně. Nevíte jestli je problém s VitaBookem a tou šablonou normálně?

23. lis 2014 22:23 #119021
Odpověď od Bong
Moderátor
Nemusíte nad ničím moc bádat. Vaše Joomla je špatně nainstalovaná. Tím začněte. Viz.: Jak správně nainstalovat Joomlu . Když vám totiž chybí základní složky nutné pro chod systému, těžko něco bude fungovat správně.

Pak se můžete zabývat úpravami vaší šablony. Když originální funguje a vaše ne Může být další chyba v úpravách.

Ale více vám nikdo asi neporadí, protože jak bylo řečeno výše: Chcete-li od někoho nechat pomoct, ukažte někomu s čim konkrétně máte problém. Tedy dejte odkaz na stránku s chybou...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum