VitaBook 2.2.3. - nejde odeslat zpráva

ada
22. lis 2014 15:43 #119011
Ahoj,
mám nainstalovanou joomlu verzi 3.3.6 Stable a v ní návštěvní knihu VitaBook 2.2.3. Nastavil jsem Captcha v globálním nastavení, aktivoval plugin, vyplnil kódy, ale přesto mi nejde odeslat zpráva. Když ve VitaBooku vše vyplním a kliknu na "odeslat", tak se nic nestane. Prostě jako bych neklikl.

Nevíte prosím někdo, čím by to mohlo být? Co vše může ovlivnit funkce VitaBooku?

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Bong
22. lis 2014 16:46 #119013
Zkontrolujte dle dokumentace (případně přiloženého videa) zda jste vše řádně nastavil: joomvita.com/vitabook/documentation/3-configure-captcha

Případně zkuste jinou knihu návštěv například Phoca Guestbook.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Odpověď od karel
22. lis 2014 18:46 #119014
Ovlivnit funkce může spousta věcí (JS, šablona, hosting, nastavení, ...)
Chcete-li od někoho nechat pomoct, ukažte někomu s čim konkrétně máte problém.
Jinak je to závada typu "je to rozbité".

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

Odpověď od ada
23. lis 2014 21:08 #119019
Captcha bude v pořádku. Zkoušel jsem nainstalovat Phoca Guestbook a narazil jsem na další problém, a to "Vyskytla se chyba při nahrávání souboru na server. Není nastavena dočasná složka PHP." Zkoušel jsem instalovat i jiné rozšíření a vždy to samé. Správce hostingu mi řekl, že nemám v rootu složku tmp. Po vytvoření se sice soubory přenesou, ale zase to hlásí chybu 404 Komponenta nenalezena. Nemá to něco společného s dočasnou složkou v systémovém nastavení Joomla? Složka tmp je v Joomle, tak nevím proč by měla být ješte vedle složky www.

Odpověď od ada
23. lis 2014 21:22 #119020

karel0 napsal: Ovlivnit funkce může spousta věcí (JS, šablona, hosting, nastavení, ...)
Chcete-li od někoho nechat pomoct, ukažte někomu s čim konkrétně máte problém.
Jinak je to závada typu "je to rozbité".

Šablonu mám upravenou beez3, ale jen pozice, barvy a rozměry divů v css. Každopádně jsem i přes to zkusil nastavit jinou šablonu a v té VitaBook funguje normálně. Nevíte jestli je problém s VitaBookem a tou šablonou normálně?

Odpověď od Bong
23. lis 2014 22:23 #119021
Nemusíte nad ničím moc bádat. Vaše Joomla je špatně nainstalovaná. Tím začněte. Viz.: Jak správně nainstalovat Joomlu . Když vám totiž chybí základní složky nutné pro chod systému, těžko něco bude fungovat správně.

Pak se můžete zabývat úpravami vaší šablony. Když originální funguje a vaše ne Může být další chyba v úpravách.

Ale více vám nikdo asi neporadí, protože jak bylo řečeno výše: Chcete-li od někoho nechat pomoct, ukažte někomu s čim konkrétně máte problém. Tedy dejte odkaz na stránku s chybou...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Odpověď od ada
23. lis 2014 23:10 #119023
Tak jsem se v tom povrtal a zjistil jsem, že originální šablona je OK a VitaBook v ní funguje. Soubor po souboru jsem zkoušel a zjistil jsem čím to je. Kromě css jsem upravil i index.php šablony beez3 a v něm jsem odstranil <div id="fontsize"></div>, abych se v horní části zbavil odkazů na změnu velikosti textu. Takže jsem <div id="fontsize"></div> vrátil zpět do index.php a místo toho jsem v souboru layout.css nastavil #fontsize {position: relative; top: -milión px;} :D a dobrý :) ...teď už jen vyřešit problém "Není nastavena dočasná složka PHP" a bude to OK.

karel0 díky za nasměrování, že by to mohlo být šablonou. Vůbec mě nenapadlo, že by to mohlo mít vliv.

Odpověď od ada
23. lis 2014 23:17 #119024

Bong napsal: Nemusíte nad ničím moc bádat. Vaše Joomla je špatně nainstalovaná. Tím začněte. Viz.: Jak správně nainstalovat Joomlu . Když vám totiž chybí základní složky nutné pro chod systému, těžko něco bude fungovat správně.

Pak se můžete zabývat úpravami vaší šablony. Když originální funguje a vaše ne Může být další chyba v úpravách.

Ale více vám nikdo asi neporadí, protože jak bylo řečeno výše: Chcete-li od někoho nechat pomoct, ukažte někomu s čim konkrétně máte problém. Tedy dejte odkaz na stránku s chybou...

Jumla byla nainstalovaná nejspíš dobře, jenže na jiném hostingu a poté přesunuta. Tím nejspíš vznikl problém s dočasnou složkou PHP. Potíž s VitaBookem jsem již vyřešil. Bylo to způsobeno upravou šablony Beez3 odstraněním <div id="fontsize"></div> z index.php

Odpověď od Petra
03. pro 2014 15:02 #119208
Vitabook má problém s odesílacím tlačítkem. Než jsem nainstalovala Joomla 3, tak jsem to i rozběhla, ale teď s emi to také nedaří. Snad to tvůrce brzy opraví.