ACEshop - databáze

Pavel
14. lis 2014 20:54 #118909
Dobrý večer,
Rozhodl jsem se odzkoušet výše uvedenou komponentu , která obsahuje eshop opencart.
Když si to nainstaluji přímo na hosting, tak nemám problém, ale pokud to intaluji na local (xampp), při instalaci Joomly volím v nastavení DB Mysqli - což opencart vyžaduje, tak mi to přesto vypisuje níže uvedenou chybovou hlášku:
Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in C:\xampp\htdocs\joomla\components\com_aceshop\opencart\system\database\mysql.php on line 6

Prosím nevíte někdo co s tím? :(
Předem moc děkuji.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Pavel
14. lis 2014 21:34 #118911
Ještě doplním,abych předešel zbytečným dotazům, v php.ini mám mysqli povolené

Odpověď od marvays
15. lis 2014 06:50 #118915
Dnes to budu poprvé zkoušet, tak napíšu, jestli a jak sem to řešil. Ale je sobota, musím vyházet hnůj králíkům, tak až někdy večer :) Dřív se k tomu nedostanu . .

Odpověď od karel
15. lis 2014 09:21 #118917
extensions.joomla.org/extensions/e-commerce/shopping-cart/19307
www.joomace.net/support/docs/aceshop/int...joomla-compatibility

2 Kopecek: když si na localhostu zakážete zobrazování podobných hlášek (deprecated, warning,...), tak se instalace bude tvářit taky relativně "v pohodě"

viz. např.
error_reporting(E_ALL ^ E_DEPRECATED);

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

Odpověď od Pavel
15. lis 2014 20:27 - 15. lis 2014 20:30 #118920
Děkuji za odpověď, ale to neřeší daný problém , přitom při instalaci samotné joomly vše bylo ok zapnuté mysqli instalační soubor viděl i na titulní stránce v administraci je v informacích o stránce že db je typu Mysqli. Celé to má vliv na to, že když si dám např. zobrazit obsah košíku, tak na mně vyskočí okno s chybou kterou jsem uvedl v úvodním dotazu doplněnou o následujicí: ( přiložil jsem jen část , nemá cenu vypisovat všechny státy, které jsou v nastavení shopu)

SyntaxError: JSON.parse: unexpected character at line 1 column 1 of the JSON data OK <br /> <b>Deprecated</b>: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in <b>C:\xampp\htdocs\01-joomla3\components\com_aceshop\opencart\system\database\mysql.php</b> on line <b>6</b><br /> {"country_id":"222","name":"United Kingdom","iso_code_2":"GB","iso_code_3":"GBR","address_format":"","postcode_required":"1","zone":[{"zone_id":"3513","country_id":"222","code":"ABN","name":"Aberdeen","status":"1"},{"zone_id":"3514","country_id":"222","code":"ABNS","name":"Aberdeenshire","status":"1"}, [/code] Selským rozumem bude to v nastavení php.ini, protože na ostrém hostingu to šlape bez chyb, ale mně nenapadá kde by to byllo.[code]
SyntaxError: JSON.parse: unexpected character at line 1 column 1 of the JSON data

OK

<br />
<b>Deprecated</b>: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in <b>C:\xampp\htdocs\01-joomla3\components\com_aceshop\opencart\system\database\mysql.php</b> on line <b>6</b><br />
{"country_id":"222","name":"United Kingdom","iso_code_2":"GB","iso_code_3":"GBR","address_format":"","postcode_required":"1","zone":[{"zone_id":"3513","country_id":"222","code":"ABN","name":"Aberdeen","status":"1"},{"zone_id":"3514","country_id":"222","code":"ABNS","name":"Aberdeenshire","status":"1"}, [/code] Selským rozumem bude to v nastavení php.ini, protože na ostrém hostingu to šlape bez chyb, ale mně nenapadá kde by to byllo.

Odpověď od Pavel
15. lis 2014 20:32 #118922
Omlouvám se nějak mi po vložení příkazu code pomršilo vložený příspěvek, ale snad to pochopíte B)

Odpověď od karel
16. lis 2014 15:54 - 16. lis 2014 15:55 #118931
Tak zkusím ještě jednou a pomaleji:
Pokud jde o hlášení typu
Deprecated: ...
, tak to, že je na hostingu nevidíte, může znamenat, že:
a) error hlášky typu "Deprecated" se na hosting nezobrazují vůbec
b) je na hostingu jiná (starší) verze PHP, než máte na localhostu

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

Odpověď od Pavel
19. lis 2014 14:55 #118971
Možná to někomu pomůže.
Takže celé to bylo zaříčiněno verzí PHP na localu jsem měl verzi 5.5.8 a po změně na 5.4.31 je vše OK. Takže poslední verze ACEshop si nerozumí s poslední verzí PHP, přitom jak jsem si pročítal různé návody, tak od verze PHP 5 by mysqli mělo být standartně podporováno.