Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Přenesení webu jinam

18. říj 2014 09:40 #118496
Přenesení webu jinam od Jan Řehoř
Uživatel
Dobrý den,
jak prosím přenesu web jinam.

1. mám původní web, který chci přenést:
na joomla 2.5.20, PHP 5.3.3, Databáze 5.1.73 utf 8_general_ci na linuxu 2.6.32-431.17.1.el6.i686 #1, webový server Apache

2. chci ho přenést jinam, kde mám nainstalováno:
na joomla 2.5.27, PHP 5.4.12-1, Databáze 5.1.73 utf 8_general_ci na linuxu 2.6.32-5-amd64 #1, webový server Apache

Myslel jsem si, že nainstaluji komponentu, kde provedu zálohu, kterou nakopíruji na nový webhosting a tam ze stejné komponenty provedu nahrání. Jde to? Nainstaloval jsem si Akeeba Backup a zjistil jsem, že tím to nepůjde. Prosím o radu, jsem totální lama.
Honza

18. říj 2014 10:08 #118497
Odpověď od fire150
Pokročilý uživatel
Prečo by to nešlo - náhodou som to včera robil. Práve Akeeba Backup je na to určená.
Vytvorte zálohu pôvodného webu = vznikne archív .jpa alebo .zip ( podľa nastavení ). Tento archív si stiahnite do PC a buď 1.:rozbalte za pomoci Akeeba eXtract Wizard - súbory prekopírujte cez FTP na nový server a spustite inštaláciu ( spustí sa automaticky ) - postupujte podľa pokynov na monitore, pozor na nastavenia databázy!
2. Nerozbalený archív nahrajte cez FTP na nový server a za pomoci Akeeba Kickstart (treba umiestniť do rooot webu) sa súbor až na servere rozbalí a spustí sa inštalácia.
3.Bez Akeeba Backup zálohy : Všetky súbory prekopírovať z pôvodného servera k sebe do PC a potom na nový server. Cez phpMyAdmin urobte export databázy pôvodnej a import do novej.
Malo by to ísť.

Myslenie je najťažšou prácou aká existuje a práca ma fascinuje!
Celé hodiny sa vydržím pozerať, ako niekto pracuje
Poděkovali: Jan Řehoř

18. říj 2014 10:38 #118499
Odpověď od Jan Řehoř
Uživatel
Děkuji za odpověď.
Vyzkouším bod 2, zdá se mi nejjednodušší.
Už kopíruji pomocí FTP zálohu (má 1.3 GB), tak to tam za takových 20 minut bude.
Jen malý zádrhel, neuvedl jsem to - potřebuji zálohu provést do joomla instalace v jiné složce než do instalace v rootu, protože v rootu mám jinou instalaci joomly.

Stáhl jsem kickstart-core-4.0.0.zip a z tohoto archívu 46 souborů stačí nakopírovat do složky, kde je joomla pouze tyto soubory?
cs-CZ.kickstart.ini
jquery.min.js
json2.min.js
kickstart.php

a pro spuštění zadat mojedomena.eu/složka s jinou joomlou/kickstart.php

PS.
V rootu má být hlavní web, který bude mít jako vedlejší činnost odkazovat na podweby, které ale musí být samostatné (aby v případě potřeby se mohly jednoduše vzít a umístit jinam (každý podweb je specifický)), smazat až nebudou aktuální,...
Děkuji moc za trpělivost

18. říj 2014 11:52 #118500
Odpověď od Jan Řehoř
Uživatel
Tak jsem to udělal a je to tam, musím celý web projít jestli nejsou zádrhele.

DOTAZ: co musím udělat, abych mohl nainstalovaný web Joomla, který je v jiné složce než v rootu dát do jiné složky - nebo jednodušeji přejmenovat složku. Když ji přejmenuji, tak asi narazím na problém, je to tak?
Prosím o podrobné kroky
Děkuji

18. říj 2014 12:18 - 18. říj 2014 12:19 #118501
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Udělat obnovení akeeba backupu do té požadované složky.
Jakékoliv ruční přejmenovávání by nedopadlo dobře

Já akeeba backup používám denně pro zálohu webu do lokální instalace, kde také testuji
Poděkovali: Jan Řehoř

19. říj 2014 02:28 #118504
Odpověď od Jan Řehoř
Uživatel
mám tu první problém. Když přenesu web, tak se mi v komponentě pro přehrávání videa, které mám umístěné na webhostingu nezmění cesty.
Cesty jsou komponentou All video Share v plné cestě, tedy včetně webové adresy, nikoliv pouze k adresáři na disku. Ví někdo co s tím?
Jsou tam pouze tyto typy připojení souborů (a nevím který použít a co znamenají):
Direct URL
General upload
RTM streaming
Lighttpd
Highwinds
Bitgravity
Third Party EmbedCode

Děkuji moc za pomoc

Powered by Fórum