Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Správa oprávnění pro zaregistrované uživatele

28. zář 2014 22:12 #118167
Správa oprávnění pro zaregistrované uživatele od Jan Weisgerber
Začátečník
Zdravim zde ve fóru!
Mám dotaz na správu oprávnění pro zaregistrované uživatele. Potřeboval bych například zaregistrovat 160 uživatelů, ale každému z nich potřeboval přiřadit oprávnění vidět pouze jeho stránku, kterou mu vytvořím. Zatím jsem našel pouze metodu, že přidělím oprávnění "registred", ale potom takovou stránku uvidí všichni (registrovaní), co se přihlásí. Já bych potřeboval vytvořit 160 oprávnění a potom každému článku přiřadít to které oprávnění pro toho kterého uživatele.

Máte nějakou radu, resp. doporučení na nějakou externí komponentu do Joomla 3, která by to uměla?

Předem dík za případné odpovědi (rady).
S pozdravem,
Jan Weisgerber

Jan Weisgerber
Realizace na internetu
GSM: 774 373 709

30. zář 2014 09:14 #118194
Odpověď od Bong
Moderátor
Jestli "jenom vidět", pak se není třeba zabývat oprávněními. Pomocí rozšíření lze například každému článku přiřadit ještě zvláštní heslo, takže každý vidí co má. Nebo může být informace v nějakém souboru ke stažení a uživatelé budou mít přístup pouze do té své složky se soubory...

Zkuste upřesnit na co toto vlastné potřebujete.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

30. zář 2014 14:55 #118197
Odpověď od Jan Weisgerber
Začátečník
Dostal jsem za úkol vytvořit web (Joomla 3.0.3.), na kterém budou umístěna soukromá videa klientů a je potřeba, aby každý z klientů mohl vidět po svém přihlášení pouze to své video, které nahrajeme na web. Počet klientů má být zhruba 160 :). Takže musím vymyslet (nechat si poradit), jak to udělat. Pro správu videí na webu jsem použil komponentu "All Share Video", ale tam taková možnost není, aby měl každý možnost vidět ze všech nahraných videí pouze to své. Jěště přemýšlím o komponentě ACCESS manager, ale je tam potřeba u každého účtu nastavit spoustu oprávnění, takže mi to tvůrce po konzultaci moc nedoporučuje.

Předem dík za radu.
JW

Jan Weisgerber
Realizace na internetu
GSM: 774 373 709

30. zář 2014 15:57 - 30. zář 2014 15:58 #118201
Odpověď od Bong
Moderátor
At me nekdo opravi, ale melo by to jit pokud pouzijete pro videa najakou galerii nebo spravce souboru ke stazeni, ty to umi zarucene a jednoduse. Prehrani videi a vytvoreni nahledu by melo byt take mozne.

Myslim, ze jDownloads nebo Phoca Downloads by vyhovovaly.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Jan Weisgerber

Powered by Fórum