Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Vadna cestina pro Joomlu?

25. zář 2014 09:36 #118107
Odpověď od radek
Zkušený uživatel

HonzaKr napsal:

radek178 napsal: Cony, bohuzel oidinstalce nefunguje. Jak jsem psal vys. Kdyz odinstaluji balicek, ve spravci rozsireni zustanou dve dalsi polozky a ty odinstalovat nejdou. Je to poprve, co vidim, ze nejde odinstalovat cestina.


Jedná se o čistou instalaci Joomla nebo o upgrade z předchozí verze 2.5.x?


U vsech mych instalaci mam upgrade. Nicmene odinstalaci resit nepotrebuju. Nechci se jeste zdrzovat dalsimi vecmi. Jen jsem napsal, ze to proste nejde. Dela mne to na 5 instalacich Joomly, takze to nebude nahoda. Pouze na jedne, se to nenacpalo do roletky komponent.

25. zář 2014 09:38 #118108
Odpověď od radek
Zkušený uživatel

ma®vays napsal: a co zkusit přeinstalovat poslední verzí češtiny? případně si pohrát a všechny soubory smazat ručně z ftp a pak znovu nainstalovat. nějak to musí jít :)


A co bych tim vyresil? Z roletky komponent to proste nedostanu. Navic to nejde ani odinstalovat. Odinstaluje se pouza hlavni balicek. Ja to nechci v te roletce a nechci to hledat v databazi a mazat rucne.

25. zář 2014 09:42 #118109
Odpověď od HonzaKr
Moderátor
Trochu si pletete co je balíček. Balíček je zabalení různých typů rozšíření (komponenta, plugin, jazyk atd). Jazykový balíček obsahuje dvě instalace jazyků (veřejná část a admin. část). To že zůstává ve zprávci i položka balíček je také z důvodu lepší odinstalace. Provedete smazání balíčku a ten automaticku smaže všechny naistalované části.
Váš případ ukazuje na špatný upgrade z verze 2.5.x.

:: bývalý člen Joomlaportalu ::

25. zář 2014 09:51 - 25. zář 2014 09:55 #118110
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
No je celkem jedno, jak jednotlivy balicky, pluginy apod. nazveme. Dulezity je pro me to, ze se po aktualizaci cestiny do roletky komponent nacpal balicek s cestinou a pak to, ze cestina nejde odinstalovat. Moc neverim tomu, ze by to bylo spatnym upgrade Joomly. Proc tedy drivejsi aktualizace CJ byly v pohode a nic podobne mne do Joomly nepridaly? A to bylo upgradu po prechodu na verzi 3 nekolik - tak by se snad vadny upgrade projevil uz drive. Nebo ma tato cestina detektor kvality upgradu a predchozi ji nemely? To Navic tam sla cestina i odinstalovat. Dale jak jsem psal, dela mne to na 5 Joomlach a jine problemy nemam.

Dale neverim otmu, ze by to bylo spatnym upgreade, kdyz tady v diskuzi nekdo psal, ze ma stejny problem na Joomle 2.5. Takze ten jeste ani neupgradoval a setkal se se stejnym problemem.

Nikoho neobvinuji, jen se chci dopatrat reseni, protoze neco je v teto cestine zrejme jinak. Predchazejici tyto problemy nedelaly.

25. zář 2014 10:07 - 25. zář 2014 10:08 #118111
Odpověď od HonzaKr
Moderátor
Vám není jednoduché pomoci, motáte stále věci dokola. Řešme věci postupně. Já teď řeším problém, že nejde odinstalovat čeština. Tento problém vzniká špatnou aktualizací z verze 2.5.x. V DB zůstane čeština pro tuto verzi a nejde odinstalovat z administrace. Tuto češtinu je potřeba odmazat v DB. Bohužel neplacené komponety pro upgrade Joomla měly tuto necnost.
V balíčku češtiny není nic jiného oproti předchozím verzím.

:: bývalý člen Joomlaportalu ::

25. zář 2014 10:20 #118112
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
No pro me je nemoznost odinstalace CJ az zastupnym problemem. Nepotreboval bych ji resit, pokud by se nynejsi aktualizace CJ necpala tam, kde nema co delat. Takze jestli mame pohnout s resenim problemu, tak bych potreboval vyresit proc se CJ instaluje tam, kam nema a jak ji dostat z roletky pryc bez toho, aniz bych musel do databaze. Teprve pak bych mozna resil problem s odinstalaci, pokud by zbyl cas (pokud by se CJ instalovala spraven jak mela, tak nebude duvod ji odinstalovavat). Jinak mimochodem ta odinstalce CJ fungovala zcela bez problemu na predchozich verzich stejne instalace Joomly 3.x. Ono se to tady v par vetach blbe vysvetluje .

Upgrade Joomly - ja nedelal upgrade zadnou komponentou. Provedl jsem ji primo pres Joomlu. Mne prijde, ze mluvime kazdy o necem jinym.

Powered by Fórum