Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Klonování / duplikování / kopírování komponenty

12. zář 2014 15:59 #117784
Zdravím,

máte prosím někdo zkušenosti s klonováním / duplikováním / kopírováním komponenty? Pročítal jsem zdejší fórum a kde nic, tu nic. To samé via google.
Zkusil jsem nejprve prostřednictvím funkce Hledat a nahradit název komponenty ve všech souborech, změnil jsem názvy tabulek, zazipoval a jaktakž nainstaloval. Jenže pak nefungovala ani původní komponenta, ani nová.
Jistě to jde, jen bych potřeboval vědět, jaké soubory změnit.

Díky všem za pomoc, je mi prosím nepište obecné fráze typu nainstaluj jinou, podobnou komponentu ;)

12. zář 2014 16:01 #117785
Odpověď od Ian
Začátečník
jejda, omylem jsem to hodil do fóra pro Joomla 3.0, ale já mám 2.5. Což ale jistě nevadí, tedy doufám ;-)

12. zář 2014 17:45 #117790
Odpověď od Cony
Moderátor
V podstatě to jde, tak jak píšete, tedy kompletně komponentu přejmenovat - a to nejen v názvech souborů, ale i v kódu samotném (názvy tříd, cesty, manifest apod). Rozhodně to ale není triviální úkon.

12. zář 2014 18:04 #117793
Odpověď od Ian
Začátečník
Díky a zkoušel jste to? Já si naopak myslím, že jsem toho přejmenoval až moc ;-) Někde jsem četl, že stačí jen upravit úvodní xml, tabulky a finito. Ale to se mi naopak nezdá.
Nevíte o nějakém podrobnějším návodu, co a jak?

12. zář 2014 18:45 #117797
Odpověď od Cony
Moderátor
Nezkoušel, ale pár komponent jsem si už napsal :-)
Návod neexistuje a ani nemůže, každá komponenta, každý vývojář používá svoje programovací metody, svoje způsoby práce, svoje názvosloví. Určité základy jsou (jak jsem psal, v názvech souborů, názvy tříd apod), ale jak a kde co přepsat návod nenajdete.

12. zář 2014 18:59 #117801
Odpověď od Ian
Začátečník
Děkuji. Zkusím si s tím ještě nějakou chvíli hrát, nejsem úplný začátečník, ale zase takové znalosti jako vy určitě nemám. Myslíte, že bych se třeba mohl na vás pak obrátit v soukromé zprávě s prosbou o vytvoření klonu komponenty za nějaký peníz?

Powered by Fórum