Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Řazení článků v podkategoriích

03. zář 2014 15:27 #117700
Zdravím, s Joomlou se teprve sžívám a tak je dost možné (vlastně v to doufám), že se zeptám na naprostou prkotinu, která je otázkou několika kliknutí.

Chci se totiž zeptat na jednu věc - mám kategorii, která je rozdělena na podkategorie a v nich se až nachází jednotlivé články.
Když si v menu vyberu stránku teto kategorie, tak se mi načte seznam/blog článků, které se v této kategorii nachází - nebo respektive v jejích podkategoriích.
Mám ale malý problém s řazením článků - v rámci podkategorií se sice řadí tak, jak chci (tedy od nejnovějšího po nejstarší), ale v celkovém seznamu jsou seřazeny tak, že nejdříve jsou články z první podkategorie, pak z druhé podkategorie atd.

Jde to udělat tak, aby byly články ze všech podkategorií seřazeny bez ohledu na to, pod jakou podkategorii patří?

Teď je to takhle:
1. pozice - 1. článek 1. podkategorie (vytvořen 12:08)
2. pozice - 2. článek 1. podkategorie (vytvořen 11:40)
3. pozice - 1. článek 2. podkategorie (vytvořen 12:57)
atd. ...
A dle logiky, kterou tam chci, by měl být článek z 3.pozice na pozici 1., protože je nejnovější.

03. zář 2014 15:31 #117701
Odpověď od Lukáš
Uživatel
Hm, tak se omlouvám za zbytečnou otázku (ale nechám ji tady, kdyby byl někdo podobně zbrklý jako já). :(

Zdá se, že stačilo jít do Article Manager Options - Shared Options - Category Order - nastavit No Order

Ještě jednou se omlouvám

26. čvn 2015 22:13 #122362
Odpověď od Záhradkár
Uživatel
Riešim niečo podobné, ale z odkazmi v menu. Mám cca 100 odkazov umiestnených v nadradenej položke podľa abecedy (tak som ich postupne pridával). Povedzme 100 byliniek umiestnených v nadradenej položke liečivé bylinky. Potom som však potreboval presunúť manuálne jeden odkaz o dve pozície vyššie no a vtedy sa mi rozhádzala celá položka na asi tri časti. Od L-S, A-J a K-Z. Položky v ostatných častiach menu zostali zachované, ale už sa bojím tam aj niečo presúvať, ak by bolo treba. Skúšam nastavovať a hľadám možnosti už niekoľko hodín, ale zatiaľ neúspešne. Na ručné prehadovanie je toho trošku veľka (asi 440 odkazov). Prosím poraďte ak viete, či sa dá nastaviť radenie odkazov v menu a kde. Ďakujem.

26. čvn 2015 23:17 - 26. čvn 2015 23:17 #122363
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
asi jsem trochu natvrdlý, ale jaký Typ položky nabídky má ta položka menu?
U každého typu je to jinak.
Také by bylo dobré dát odkaz na web, kterého se to týká

27. čvn 2015 05:55 #122368
Odpověď od Bong
Moderátor
Take nerozumim. Dejte odkaz a informaci jak mate clanky razene v polozce menu a jak delene do kategorii.


Odesláno z mého HUAWEI U8950-1 pomocí Tapatalk

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

27. čvn 2015 08:21 - 27. čvn 2015 08:22 #122369
Odpověď od Záhradkár
Uživatel
Zatiaľ to spracúvavam na localhoste tak zatiaľ len screen. Nadradené položky sú zoznamy kategórií, jednotlivé odkazy na články sú typu jeden článok (single article). Taká testovacia prvotina sa nachádza tuto .

Powered by Fórum