Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Forum => "error" + mod-rewrite

27. srp 2014 19:39 - 29. srp 2014 08:12 #117601
Forum => "error" + mod-rewrite od Petr
Uživatel
Zdravíčko,

rád bych se zeptal.Dnes jsem přesouval své webové stránky k jinému poskytovateli hostingových služeb a transfer se podařil.
Ovšem při kontrole činnosti celého webu jsem narazil na problém s "forum" ,ten je implementován do stejné databáze společně s webem a i zde jsem změnil patřičné parametry,toto forum sice navázalo spojení,ale jakmile se chce kdokoli přihlásit na toto forum,tak po zmáčknutí přihlašovacího tlačítka se objeví chybová zpráva,viz. zde:

i.imgur.com/WauXsEV.png

Lámu si s tím hlavu už delší chvíli,vzdávám to a rád uvítám jakoukoli pomoc,předem díky za jakékoli kladné odpovědi.


Co se týče mod-rewrite tzv. "pěkných" URL,rád bych tento úkon provedl,aby se ve výsledku všechny odkazy na články,sekce atp. zobrazovaly jako: example.com/clanek/pocasi -> ( než v aktuálním zobrazení) example.com/clanek.php?id=12342

Nastudoval jsem spoustu článků a rad,ale ani jeden nevyřešil můj problém.
Ocenil bych,kdybych získal potřebné direktivy,které stačí jen vložit do souboru .htaccess a ty by vyřešily problém celé věci :whistle:

Jediné co zatím funguje je aktivační direktiva a to: RewriteEngine on :D

28. srp 2014 00:07 #117606
Odpověď od Cony
Moderátor
A bavíme se opravdu o Joomle?

28. srp 2014 09:15 #117607
Odpověď od Petr
Uživatel
Zdravím,

webová stránka běží na redakčním systému Joomla,takže se to dá chápat jako problém u této platformy,viz. odkaz u mého profilu.

29. srp 2014 07:29 #117617
Odpověď od Bong
Moderátor
Takže máte Joomla 3.x a fórum phpBB propojené s Joomlou přes jFusion?
A verze máte jaké? Poslední? Je vše kompatibilní s vaší verzí Joomly?
Přesunoval jste jakým způsobem? použil ste Akeeba Backup? Nebo je to ruční práce?
phpBB forum jste si přenastavil podle nového hostingu? Komponenty a pluginy pro Joomlu také?

Nastudujte si nastavení vašeho hostingu .

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

30. srp 2014 22:04 #117640
Odpověď od Petr
Uživatel
Zdravím,

áno,verze mé Joomly je aktuální tedy: 3.3.3,ano je to propojené s onou komponentou a vše by mělo být aktuální,jelikož před přesunem to fungovalo jak mělo,tzv. chyba vznikla hned po přesunu k hostiteli. Bohužel Akeeba Backup využívám nově,tudíž jsem zatím nevyužil veškerý potenciál celé komponenty,takže jsem vše přesouval ručně. Áno,konfigurační soubor pro Forum jsem upravil tak,aby parametry vyhovovali vůči novému hostiteli.Kdyby ne,prostředí phpBB by se nenačetlo,tzv. vše funguje až na ono přihlášení.
Otázkou však je to,které konkrétní další komponenty máte na mysli,protože kromě všech konfiguračních souborů,či .htaccess jsem zřejmě neupravoval nic,pro chod webu.

31. srp 2014 09:10 #117642
Odpověď od Bong
Moderátor

Dj Cellis napsal: ... před přesunem to fungovalo jak mělo,tzv. chyba vznikla hned po přesunu k hostiteli.

Takže víte kdy problém vzniknul a v tom hledejte příčinu...

Vaše chyba se řeší všude už pěkných pár let, viz Google www.google.cz/search?q=Fatal+error+requi...+...auth_jfusion.php

Dle mého názoru pokud byste web přesunoval pomocí Akeeba Backup a na novém hostingu zálohu zprovoznil pomocí kickstart.php, stačilo by pak jen případně upravit konfiguraci phpBB a vše by fungovalo. Teď máte problémy a mohu vám prozradit, že ne jediné. Například váš hosting má problém s vlastnictvím složek a souborů a při ručním kopírování jste tento problém neobešel a zrovna tak mohly nastat chyby s chybějícími nebo poškozenými soubory.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum