Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Icony na hlavní stránce s hypertext. odkazem

06. čvc 2014 22:46 #116926
Zdravím :-)

Přecházím z 2.5 na 3.x joomlu.

Líbí se mi možnost nových ikon na hlavní stránce, především ty s hypertextovým odkazem, po kliknutí např. do položky "forum", ale nevím, jak tyto "quick" ikony najít a dát si je tam..

Chtěla bych především ty, které tvoří fotku v kolečku a s textem pod ní, na hlavní stránce mám představu max. 3 tyto quick ikony, nikoliv ty hranaté.

Má někdo prosím zkušenost?

Děkuji :-)

06. čvc 2014 23:31 #116927
Odpověď od Bong
Moderátor
Mozna vas to prekvapi, ale kazdy obrazek a tedy i ikona, je hranaty :-).A vzdycky jde udelat obrazek s odkazem. S verzi Joomly to nesouvisi.

Dejte odkaz na stranky, kde je to co chcete videt.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

06. čvc 2014 23:35 - 06. čvc 2014 23:42 #116928
Odpověď od Michaela
Uživatel
Dobrý den,
děkuju za odpověď. I hranatý tedy ok ;)...
mohl byste mi prosím, napsat, jak to mám udělat? příp. jaký modul je na to vhodný stáhnout? Už projíždím 3 hodiny extension a nemůžu nic najít :D
stránky www.fruitpickingjobs.com.au

07. čvc 2014 09:47 #116930
Odpověď od Bong
Moderátor
Jde to různými způsoby. Na provedení nepotřebujete nic speciálního (moduly, znalosti), vystačíte se základem, například:

Nejprve si vytvoříte obrázky, které upravíte tak, aby to co má být vidět bylo v kruhu a zbytek buď v barvě pozadí, nebo průhledné (PNG).

Následně ve 'Správce modulů: Moduly' vytvoříte nový modul 'Vlastní obsah'. Do jeho obsahu (zarovnaného na střed) vložíte obrázek a zarovnáte na střed. Pod obrázek si napíšete text.
Pak už jen kliknete na obrázek, na tlačítko 'Upravit/vložit odkaz' a prolinkujete dle potřeby. Totéž můžete provést s textem... Uložený modul pak zobrazíte ve vhodné pozici (pokud ji máte) nad obsahem.

Stejně si vytvoříte další moduly s jinými obrázky.

Moduly nemusíte dávat nutně do pozic (pokud je třeba nemáte), lze je vložit například do úvodního článku na hlavní stránce. Nebo můžete moduly přeskočit a obrázky s prolinkem vložit vedle sebe rovnou do úvodního článku...

Také některé šablony mají podobné ikony již připravené, stačí vhodnou šablonu pro Joomla najít. Také se podívejte na moduly menu na JED. extensions.joomla.org/extensions/structu...igation/menu-systems něco podobného by tam mohlo být...

To co jsem se snažil popsat je to nejzákladnější a nejméně náročné provedení, které musí fungovat vždy. Způsobů je samozřejmě více...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

07. čvc 2014 12:20 #116931
Odpověď od Michaela
Uživatel
Mockrát Vám děkuji :-) za pomoc! Sama bych se tím asi utrápila :-)

Powered by Fórum