Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Aktualizace Joomla 3.3.0

10. čvn 2014 09:53 #116501
Aktualizace Joomla 3.3.0 od Jarda Wlk
Uživatel
Dobrý den,
Mám otázku na zkušené administrátory Joomla.
Moje verze je Joomla! 3.2.3 Stable [ Ember ] 6-March-2014 a rád bych updatoval na verzi 3.3.0.
Bohužel mi ale obě možnosti aktualizace - jak přímá z webu, tak z FTP hlásí že archivní soubor je poškozen.
Vyzkoušel stáhnout ze zdroje Joomlu originál, ale chyba se stále opakuje.
Prosím o radu.

Děkuji
Jarda

10. čvn 2014 14:04 #116505
Odpověď od HonzaKr
Moderátor
Když si stáhnete ZIP soubor s oficiálních stránek do PC a otevřete ho v nějakém odzipovači, tak Vám to také hlásí chybu?

:: bývalý člen Joomlaportalu ::

10. čvn 2014 15:21 #116506
Odpověď od Jarda Wlk
Uživatel
No právě že když ho rozbalím zdá se být v pořádku.
Ale jak ho nakopíruji do instalačního adresáře je to v háji a zahlásí že archiv je poškozen.
Zkoušel jsem ho rozbalit a znovu zabalit, ale ani to nepomohlo. Předchozí aktualizace byli v pořádku.
A aktualizace modulů mi taky proběhnou bez problému. Tedy v Joomle jako takové chyba není.

Děkuji

10. čvn 2014 17:00 #116508
Odpověď od Bong
Moderátor
Mate vice nez jen dve moznosti. Viz.:
www.bongovo.cz/joomla/6-jak-aktualizovat-joomlu-2-5-x
Zkuste take aktualizovat jinym balickem, Zip neni jediny format, ve kterem je Joomla distribuovana.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

11. čvn 2014 13:23 #116524
Odpověď od Jarda Wlk
Uživatel
Děkuji za odkaz na návod k aktualizyci.
Nicméně po rozbalení do adresáře .temp mi to opět zahlásilo chybu že cesta neobsahuje platný .xml balíček.
Co se stane když zkusím poslední způsob a tím je překopírovat adrsářovou strukturu rovnou do rootu webu?
Musím něco dělat s databází?
Mě to přijde jako dost brutální způsob, nikdy jsem ho nezkoušel.
Děkuji za pomoc
Jarda

11. čvn 2014 13:38 - 11. čvn 2014 13:48 #116527
Odpověď od Bong
Moderátor
Proč myslíte, že brutální :-). Instalátor dělá nemlich to samé...

1. zazálohovat stávající stav (DB i soubory, třeba pomocí Akeeba Backup
2. nahrát do rootu Joomly Joomla_3.3.0-Stable-Update_Package.zip a soubor kickstart.php
3. spustit kickstart (vasweb.ltd/kickstart.php), vybrat Joomla_3.3.0-Stable-Update_Package.zip a rozbalit
4. přihlásit se do administrace Správce rozšíření: Databáze a pokud tam jsou chyby, opravte je tlačítkem Opravit

Pokud nenastanou komplikace máte aktualizováno a můžete pokračovat s rošířeními.

Ale stejně myslím, že máte nějaké problémy s hostingem (omezení, nastavení, limity). Co používáte za hosting?

EDIT: instalační balíčky ve formátu tar.gz nebo tar.bz2 jste zkoušel?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum