Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Widgekit instalace

27. kvě 2014 20:37 #116281
Widgekit instalace od zdenek_vz800
Začátečník
Pokousel jsem se na joomlu 3.3 a sablonu s warp7 z yootheme instalovat widgekit (1.4.8) - nejdriv na vyzkouseni lite verzi a pak i ostrou, ale nedari se instalovat - porad to pise vnitrni chyba serveru - web nemůže zobrazit tuto stranku - netusi někdo??

28. kvě 2014 07:39 - 28. kvě 2014 07:49 #116286
Odpověď od Bong
Moderátor
Na vaši otázku se nedá odpovědět. Zkuste to upřesnit:

Jak přesně zní chybová hláška?
V jakém okamžiku se objeví?
Jaký máte hosting? Odkaz na vaše stránky?
Kde jste instalaci widgekitu stáhnul?

Každé rozšíření má dokumentaci v té najdete i minimální (ale i maximální) technické požadavky pro instalaci a funkčnost rozšíření.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

28. kvě 2014 20:15 #116306
Odpověď od zdenek_vz800
Začátečník
chybova hlaska je z ie - porad to pise vnitrni chyba serveru, nebo pokud dam primo zip soubor, tak neplatny balicek

objevi se při pokusu o instalaci rozsireni ze slozky nebo ze souboru

hosting je ok - json, php, atd - všechno jsem kontroloval (mohu pripojit vypis z diagnostiky... ale je dlouhy :-) )

primo verz lite z www.yootheme.com/widgetkit/downloads/download?layout=single

samozrejme všechny technicke požadavky jsem zkontroloval,vcetne pozadovanych doplnku na serveru pro widgekit i faq atd jsem prosel a nic :-(

28. kvě 2014 22:19 #116307
Odpověď od Bong
Moderátor
Tak znova:

Jak přesně zní chybová hláška?
[strike]V jakém okamžiku se objeví?[/strike]
Jaký máte hosting? Odkaz na vaše stránky?
Kde jste instalaci widgekitu stáhnul?

Ale v podstatě: váš hosting stojí za houby a zrovna tak máte špatně nainstalovanou Joomlu. Instalace widgekitu zřejmě od autorů nepochází, s tím bývají také problémy.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

29. kvě 2014 17:34 #116309
Odpověď od zdenek_vz800
Začátečník
- chybovou hlasku jsem jiz popsal, nic vice to neukazuje
- odkaz bohužel není je to na internim serveru, který bude teprve v provozu, jinak ale zde třeba vypis z joomly:

Systémové informace

Nastavení

Hodnota




PHP built Linux rack.maconline.cz 3.13.0-27-generic #50-Ubuntu SMP Thu May 15 18:08:16 UTC 2014 i686
Verze databáze 5.5.37-0ubuntu0.14.04.1
Porovnávání databáze utf8_general_ci
Verze PHP 5.5.9-1ubuntu4
Webový server Apache/2.4.7 (Ubuntu)
Rozhraní mezi Webovým serverem a PHP cgi-fcgi
Verze Joomla! Joomla! 3.3.0 Stable [ Ember ] 30-April-2014 14:00 GMT
Verze platformy Joomla! Joomla Platform 13.1.0 Stable [ Curiosity ] 24-Apr-2013 00:00 GMT
User Agent Mozilla/5.0 (compatible; MSIE 10.0; Windows NT 6.2; WOW64; Trident/6.0)


mohu dodat třeba i vypis z php nastaveni

- widget je stahnut ze stranky výrobce, odkaz jsem jiz také posilal

ale tedy v podstate - Dle ceho soudite ze hosting stoji za houby, co konkretne? Spatne nainstalovana Joomla? A jak? Tu snad ani spatne nainstalovat nelze - instaloval jsem jiz radu systemu, shopu, atd a jomla patri zrovna mezi ty jednodussi... Jinak když tedy stahnu ze stranek výrobce, tak nemam pocit ze by nepochazel od autoru...

tolik jen doplneni

ale spise by me zajimaly konkretnejsi věci/argumenty kde muze byt zavada... Zkousel jsem i ruzna pristupova prava slozek, apod a nic...

29. kvě 2014 19:27 - 29. kvě 2014 19:42 #116310
Odpověď od Bong
Moderátor
Používáte maconline.cz? Neříkejte, že se nejde podívat :)
Bude tam stejný problém jako s jinými hostingy, viz: vnitřní chyba serveru
Joomlu lze nainstalovat špatně velice snadno. Mít v nepořádku vlastnictví složek a souborů je na podobných hostinzích také jednoduché.

Příčiny, no třeba: špatně nainstalovaná Joomla, vlastnictví v nepořádku, špatný, nebo špatně nastavený hosting (třeba .htaccess), hacknuté stránky (třeba po instalaci rozšíření z podivných serverů),...

Můžete použít celý balíček Joomla 3.2 Demo Package , ten Widgekit již obsahuje..

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum