Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Správa uživatelů - komponenta

12. kvě 2014 22:22 #116058
Ahoj

Prosím o radu, neporadíte nějakou jednoduchou komponentu na správu uživatele - stačilo by mi, aby měl přístup do Administrace a mohl jsem mu nastavit co má a co nemá v ní vidět. Lze to? Prostě, aby neviděl třeba určitou komponentu. Je to pak pro uživatele zbytečně nepřehledné.

Obsah, články ať vidí, klidně edituje, ale tu "složitější" omáčku, aby neviděl. Určitě by to šlo i přes nějaké nastavení v Joomle, ale vše se mě jeví hodně pracné a zbytečně složité pro nastavení jednoho uživatele, nebo to neumím.

Děkuji

13. kvě 2014 06:32 #116061
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
tak mu nedejte ucet superadmina, ale jen nejnizsi uroven v administraci a je to, ne?
je to otazkou asi 2 kliknuti
pokud nevyhovuje, tak proc?

Joomla! pro každého

13. kvě 2014 18:06 #116071
Odpověď od xcom2
Uživatel
Díky, Asi sem mimo, ale ten systém tam nechápu.
Můžeš polopaticky, třeba se chytnu.

Jeden Super user - to jsem já - přístup všude (mám nastaveno)
Druhý NĚCO - přístup do Administrace, kde chci vidět jen Nabídky, Obsah a jen některé z komponent dle toho co nastavím jako Superuser.

Nic sem nepřenastavoval je to default. Vidím možná řešení v nastavení u každé položky, komponenty - záložka Oprávnění, je to tak ?

13. kvě 2014 19:02 - 13. kvě 2014 19:04 #116072
Odpověď od xcom2
Uživatel
Tak posun

Nastavil jsem uživatele Manager, vcelku to udělalo co jsem chtěl. V komponentách vidím jen některé - tak je v jejich Oprávnění dávám vypnout, ale pak mám třeba komponentu Widgetkit a u té není možnost Oprávnění a zviditelnit/nezviditelnit (tu bych zrovna potřeboval nechat viditelnou)

To se nastavuje kde ? I některé další komponenty chybí a nevidím kde nastavit možnost Oprávnění..

Díky

13. kvě 2014 22:48 #116073
Odpověď od Cony
Moderátor
Některé komponenty třetích stran nemají zabudovanou podporu oprávnění. Ty bohužel nevypnete.

14. kvě 2014 06:59 - 14. kvě 2014 07:05 #116074
Odpověď od xcom2
Uživatel
2 Cony: Díky za info. Udělal jsem to tak, že jsem přepnul uživatele na Admina, tím vidím tedy i ty Widgetkit a ostatní šílením klikáním nechávám v Oprávnění "zneviditelnit". Něco bohužel nejde z důvodu co píšeš v Komponentách vypnout - není kde.

Proto jsem vlastně původně chtěl zda neexistuje jednoduchá Komponenta, kde jen zaškrtám co chci a nechci vidět, pod tímto uživatelem, bylo by to pro mě velmi přínosné. Toto jak to dělám mi stejně furt příde strašně krkolomné a mít víc uživatelů, kde každý má vidět něco jiného si raději ani nepředstavuji.


Pro mé účely prostě běžný uživatel má vidět minimum, stačí mu dostat se do článků, v lepším případě Menu, hlavně foto a kategorie fotek, soubory, sem tam nějaká spešl komponenta třeba na Formulář apod. Toto vše přes Administraci.

Powered by Fórum