Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Nastavení práv uživatele jen na určitou kategorii

04. kvě 2014 16:07 #115918
Ahoj, chtěl bych požádat o radu, mám na starosti větší projekt, kde je mnoho sekcí a každý admin by měl mít právo editace článků jen pro svou sekci a podsekce (myšleno kategorie). V dobách staré Joomly slibovali skvělé a propracované nastavení práv, ale co jsem se díval, jsem z toho velice rozpačitý, buď to neumí důležité věci, nebo jsem ten systém nepochopil?

Moc díky!

04. kvě 2014 20:21 #115922
Odpověď od Bong
Moderátor
Není to tak složité, ale můžete zkusit nějaké rozšíření, které vám s tím pomůže. Třeba ACL Manager , nebo podobné...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

04. kvě 2014 21:17 #115925
Odpověď od ferino
Pokročilý uživatel
Neviem, či Vám to bude stačiť, ale ja som podobný web riešil úplne jednoducho tak, že som vytvoril userov typu 'Author'. Potom som každému článku nastavil, že ho vytvoril ten správny user. Nie je to síce celkom presne ono, ale zase je to nezávislé na kategóriách a ide to bez použitia cudzieho komponentu...

04. kvě 2014 21:35 #115927
Odpověď od fire150
Pokročilý uživatel
"Když to znáš je to brnkačka" :woohoo:
No neviem či som pochopil ale ja mám na jednom webe 12 userov typu "autor" každý si môže upraviť len svoj článok - vidí ale všetky. Pokiaľ ide o skrytie obsahu je to trocha zložitejšie ale ide to.

Myslenie je najťažšou prácou aká existuje a práca ma fascinuje!
Celé hodiny sa vydržím pozerať, ako niekto pracuje

05. kvě 2014 00:54 #115931
Odpověď od Jakub Žáček
Uživatel
Díky, ale odpovídáte na něco jiného. :) Já psal že je ten web VELKÝ! U velkého webu je mi na prd, aby mohl jeden user upravovat jeden článek, potřebuji aby měli k jedné sekci přístup například tři až pět lidí odjinud... Jde toto tedy nastavit v Joomle bez rozšíření, nebo ty sliby o propracovaném systému práv byly jen sliby?

Díky za snahu. :)

Powered by Fórum