Warning: is_readable(): open_basedir restriction..

Veronika
21. dub 2014 21:12 #115688
Ahoj, joomla 3.2.5, PHP 5.3.3, MySQLi 5.1.73-1, chybovy hlaseni:

Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(/dev/urandom) is not within the allowed path(s): (/CORE/mujweb.cz/:/srv/www/mujweb.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/CORE//user-upload:/srv/www/user-upload) in /CORE/mujweb.cz//www/libraries/phpass/PasswordHash.php on line 51 Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(/dev/urandom) is not within the allowed path(s): (/CORE/mujweb.cz//:/srv/www/mujweb.cz//:/usr/share/php:/usr/share/pear:/CORE//user-upload:/srv/www/user-upload) in /CORE/mujweb.cz/www/libraries/phpass/PasswordHash.php on line 51 .

Koukala jsme na google, ale je tam spousta protichudnych zpusobu reseni a taky je problem jazykova bariera. nemate nekdo tip, jak hlaseni odstranit? Klidne me jen odkazte. Dekuju.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od HonzaKr
21. dub 2014 21:38 #115689
Tato chyba se objevila ihned po instalaci čisté Joomla? Nebo po instalaci nějakého rozšíření?

:: bývalý člen Joomlaportalu ::
Poděkovali: Vladimír Sláma

Odpověď od Veronika
22. dub 2014 07:46 #115695
Po joomle ne, po pocitadle CoalaWeb Traffic, zadny dalsi rozsireni jsem neinstalovala. Ale chybova hlaska se neobjevuje pokazde, kdyz web nactu, zatim se mi nepovedlo rozsifrovat, kdy se chybova hlaska ukaze a kdy ne. Dnes jsem web nacitala z jineho PC jiz 3x a zatim nic, ale prijde mi divny, ze by se chyba "ztratila".

Odpověď od HonzaKr
22. dub 2014 08:50 #115699
A kde hostujete?

:: bývalý člen Joomlaportalu ::

Odpověď od Veronika
22. dub 2014 11:51 #115706
hukot.cz

Odpověď od Veronika
24. dub 2014 12:55 #115752
Tak jsem to pocitadlo smazala a chybova hlaska tam je porad. Nenapada nekoho z vas, jak z toho ven?

Odpověď od karel
24. dub 2014 14:09 - 24. dub 2014 14:11 #115753
na joomlapolis , ( na githubu ), například (pokud se nedomluvíte s hostingem) doporučují v souboru /www/libraries/phpass/PasswordHash.php
upravit na řádce 51
if (@is_readable('/dev/urandom') &&
místo původního:
if (is_readable('/dev/urandom') &&

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.
Poděkovali: Veronika

Odpověď od Veronika
27. dub 2014 11:38 - 27. dub 2014 11:38 #115810
Ta to vypada, ze to pomohlo. Jak jsem psala, chybova hlaska se neobjevuje pri kazdym nacteni webu, ale zatim to vypada, ze uz je to ok. Diky!