Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Problém s češtinou

20. dub 2014 08:53 #115654
Problém s češtinou od Jan Kopáčik
Uživatel
Dobrý den, nainstaloval jsem si joomlu 3.2 a zdá se že má problém s českými znaky.

Pokud chci při tvorbě nabídek použít diakritiku jsem odhlášen z administrace a místo českého znaku se objeví otazník. Někdy při změně nějaké položky mě také odhlásí a položka není změněna, Toto se děje pouze při používání diakritiky a s českou lokalizací. Po odstranění češtiny na anglické verzi vše funguje.

Všiml jsem si v databázi špatného porovnávání latin1_swedish, to jsem u všech tabulek opravil, ale problém stále zůstává, je možné že je špatně nastavené kódovaní ještě v jiné části?

Děkuji za radu.

20. dub 2014 11:53 #115657
Odpověď od Bong
Moderátor
Porovnávání je třeba mít správně jak pro tabulky, tak i pro připojení k serveru.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

21. dub 2014 19:49 #115685
Odpověď od Jan Kopáčik
Uživatel
To mám také nastaveno, zřejmě je nějaký problém s databází, vytvořil jsem web lokálně a nefunguje import databáze na webhosting.

Děkuji za radu.

21. dub 2014 20:40 #115687
Odpověď od zpetr
Zkušený uživatel
No já si tak uplne nemyslím ze to ma souvislost.
Porovnavaní by se projevilo treba u razeni podle abecedy, ale nejsem si jisty ze ma vliv i na obsah databaze coz je asi vas pripad.
Na locale to jede ?
jak vlastne "importujete" databazi na hosting ?
neni to nejaky ten quickstart ?

22. dub 2014 08:02 #115697
Odpověď od Jan Kopáčik
Uživatel
exportuji soubor *.sql a ten pak importuji do databaze. Takto jsem databáze přenášel již několikrát a nikdy jsem problém neměl.

Joomla mě v české lokalizaci odhlašuje například i když chci změnit template, prostě při jakékoliv změně nějakého nastavení mě odhlásí a pokud chci například u menu použit české znaky tak je nahradí otazníkem. Toto odhlašování se děje pouze s češtinou při základním nastavení jazyka neodhlašuje, pouze nahrazuje české znaky otazníkem.

22. dub 2014 12:27 #115708
Odpověď od zpetr
Zkušený uživatel
pojďme na to postupně bo jsme furt na začátku, na locale to jede ?

Powered by Fórum