Problém s češtinou

Jan Kopáčik
20. dub 2014 08:53 #115654
Dobrý den, nainstaloval jsem si joomlu 3.2 a zdá se že má problém s českými znaky.

Pokud chci při tvorbě nabídek použít diakritiku jsem odhlášen z administrace a místo českého znaku se objeví otazník. Někdy při změně nějaké položky mě také odhlásí a položka není změněna, Toto se děje pouze při používání diakritiky a s českou lokalizací. Po odstranění češtiny na anglické verzi vše funguje.

Všiml jsem si v databázi špatného porovnávání latin1_swedish, to jsem u všech tabulek opravil, ale problém stále zůstává, je možné že je špatně nastavené kódovaní ještě v jiné části?

Děkuji za radu.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Bong
20. dub 2014 11:53 #115657
Porovnávání je třeba mít správně jak pro tabulky, tak i pro připojení k serveru.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Odpověď od Jan Kopáčik
21. dub 2014 19:49 #115685
To mám také nastaveno, zřejmě je nějaký problém s databází, vytvořil jsem web lokálně a nefunguje import databáze na webhosting.

Děkuji za radu.

Odpověď od zpetr
21. dub 2014 20:40 #115687
No já si tak uplne nemyslím ze to ma souvislost.
Porovnavaní by se projevilo treba u razeni podle abecedy, ale nejsem si jisty ze ma vliv i na obsah databaze coz je asi vas pripad.
Na locale to jede ?
jak vlastne "importujete" databazi na hosting ?
neni to nejaky ten quickstart ?

Odpověď od Jan Kopáčik
22. dub 2014 08:02 #115697
exportuji soubor *.sql a ten pak importuji do databaze. Takto jsem databáze přenášel již několikrát a nikdy jsem problém neměl.

Joomla mě v české lokalizaci odhlašuje například i když chci změnit template, prostě při jakékoliv změně nějakého nastavení mě odhlásí a pokud chci například u menu použit české znaky tak je nahradí otazníkem. Toto odhlašování se děje pouze s češtinou při základním nastavení jazyka neodhlašuje, pouze nahrazuje české znaky otazníkem.

Odpověď od zpetr
22. dub 2014 12:27 #115708
pojďme na to postupně bo jsme furt na začátku, na locale to jede ?

Odpověď od Jan Kopáčik
22. dub 2014 12:43 #115710
na locale jsou problémy co jsem psal. nikam jsem nic nepřesouval

Odpověď od HonzaKr
22. dub 2014 13:38 - 22. dub 2014 13:39 #115720
Prosím odpovídejte na položené dotazy, ale přesně. Protože jednou napíšete, že provádíte export a podruhé, že nic nepřesouváte. Tak proč exportujete když nic nepřesouváte?
Takže znova a postupně:

1. Na locale se zobrazuje čeština korektně?

:: bývalý člen Joomlaportalu ::

Odpověď od Jan Kopáčik
22. dub 2014 13:51 #115722
Omlouvám se, zkusím vysvětlit znovu.

Vše mám na lokále, problémy s čestinou jsou na lokále.
Při použití anglického jazyka vše funguje (pouze české znaky jsou přepsány otazníkem)
Při použití češtiny jsem odhlášen z administrace nejen při použití českých znaků ale při změně jakéhokoliv nastavení.
Všiml jsem si chybného nastavení kódování u tabulek latin1_swedish. To jsem ale upravil u tabulek na utf8_general_ci.

V dalším kroku jsem chtěl zkusit nahrát vše na web, ale nešla importovat exportovaná databáze. Při pokusu o import vyskočí tato hláška:

Chyba
SQL dotaz:

--
-- Databáze: `spolecenstvi`
--
CREATE DATABASE IF NOT EXISTS `spolecenstvi` DEFAULT CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_general_ci;
MySQL hlásí: Dokumentace

#1044 - Access denied for user 'felicz_cz'@'%' to database 'spolecenstvi'

Odpověď od HonzaKr
22. dub 2014 14:36 - 22. dub 2014 22:17 #115723
A umožňuje Vám hosting vytvářet vlastní DB? U většiny hostingů máte vytvořenou pouze jednu DB a tím pádem musíte vymazat s SQL souboru řádky, kde se vytváří nová DB.
Ale hlavně řešíte několik věcí najednou, což většinou nevede rychle k cíli.

:: bývalý člen Joomlaportalu ::

Odpověď od zpetr
22. dub 2014 19:05 - 22. dub 2014 19:06 #115729
Na locále vám běží co Wamp; xampp ... ?
Problémy dělá už čistá instalace ?
Pokud nemáte jistotu v "domácím" nastavení myslím je pro vás dobrá volba nedávno zmiňovaný luxusní Džumláček3.
Až bude local fungovat potom to teprve exportuje na web nejlépe přes Akeba.

Odpověď od HonzaG
23. dub 2014 00:37 #115730
No já bych se taky přimlouval k začátku znova a od nuly - Kolego čeho chcete docílit?
Vybudovat funkční web pro svoji zábavu
nebo se něco naučit
nebo si jen pohrát?

Podle toho bych volil další postup. Tj. Džumlaček, XAMP nebo hosting

A pak řešme češtinu, protože evidentně moc nerozumíš co děláš, tak začni pomalu a po krůčcích - a ve výsledku do bude pěkný kalup - to se neboj:-)

Jinak jsi správně pochopil, že čeština byla blbě díky špatnému nastavení DB serveru. Jen dodám, že čeština v Joomle byla OK, jen uložené texty byly špatně
A co se týče importu - Chyba byla v exportu. Musíš zrušit volbu - založit databázi. Pak už import půjde v pohodě

HonzaG

::: Nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci... :::