RokBridge - problém

Petr
18. dub 2014 13:02 - 18. dub 2014 13:03 #115641
Hello,
snažil jsem se nainstalovat rozšíření RokBridge 3.2 na Joomla 3.2.3 s phpbb fórem ve verzi 3.0.12. Ale nějak mi to znefunkčnilo celý web lsd-songs.4fan.cz/ (testovací hosting, kde to chci před spuštěním všechno vychytat).
Existuje někde po netu nějaký SPOLEHLIVÝ návod, jak nainstalovat RokBridge 3.2? Z toho, co jsem zatím našel, moc moudrý nejsem. Vždycky to skončí nefunkčním systémem a reinstalem Joomly.
Akorát jsem si s tím rozsekal celý web, teď budu muset všechno znova :(

BTW: nevadí, když mám databázi phpbb3 fóra integrovanou do databáze Joomly? Třeba to proto blbne?

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Bong
18. dub 2014 13:09 - 18. dub 2014 13:10 #115642
Před změnami v Joomla je třeba dělat zálohy. Obvzlášť pokud pracujete s něčím nevyzkoušeným.

Každé rozšíření má své technické požadavky stejně jako požadavky na instalaci a zprovoznění. Neexistuje žádný spolehlivější návod než je DOKUMENTACE rozšíření (to je takové to co nikdo nečte): www.rockettheme.com/docs/joomla/extensions/rokbridge

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Odpověď od Petr
18. dub 2014 13:51 - 18. dub 2014 13:53 #115644
Mno já jsem si to zkoušel nejdřív na localhostu přes EasyPHP, ale tam se mi to nepodařilo zprovoznit, domníval jsem se, že je to kvůli přesnému adresování v nastavení mostu. Tak jsem udělal zálohy online webu a zkusil jsem to naostro. Jenže to opět skončilo krachem. Tak jsem nahodil zálohy (jak komplet soubory přes FTP, tak i obnovení databáze), ale stejně mi web nefunguje.
Mno jednou se mi to povedlo nainstalovat i nastavit, ale tam zase byla zdvojená adresa na fórum a most nefungoval i když se tvářil že ano.

Ale teď jsem přišel na zajímavou věc, že mi nefungují jen jazykové mutace webu, ta česká funguje:
lsd-songs.4fan.cz/index.php/cs/
ale anglická (výchozí) nefunguje:
lsd-songs.4fan.cz/index.php

Čím by to mohlo být? Nedalo by se něco provést alespoň s tím, abych opravdu nemusel všechno dělat znovu?

Odpověď od Bong
18. dub 2014 14:58 - 18. dub 2014 15:05 #115645
1. zálohu vytvářejte pomocí Akeeba Backup
2. soubor zálohy kopírujte vždy komprimovaný a obnovení proveďte pomocí kickstart.php
3. vypněte vytváření SEF adres, to nemá na budovaném webu co dělat
4. Zko ntrolujte zda vše co používáte odpovídá požadavkům
4. po obnovení nainstalujte RokBridge a phpBB, krok za krokem v dokumentaci
5. uvědomte si, že RokBridge je pořád BETA, podle toho k tomu přistupujte

Pozn.: spojení Joomly a phpBB se tu řešilo vícekrát, prohledejte fórum. Nejlepším řešením je použít nějaké fórum přímo pro Joomla. Není jich málo a většinou mají i možnost importu případných existujících diskuzí z phpBB.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Odpověď od Petr
18. dub 2014 15:34 - 18. dub 2014 15:35 #115646
SEF jsem vypl, ale stále to nefunguje. Ok, tak já to všechno smažu a nainstaluji znovu. Požadavky splňuji, snad se to tentokrát povede.
Co se týče fóra, radši bych použil phpbb3, mám s ním zkušenosti už z dřívějška. Narozdíl od Joomla, to je pro mne nové. Akorát jsem nečekal takové problémy s propojením registrací :blink: