Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (Včera)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Obrazek link facebook

01. dub 2014 13:29 #115300
Obrazek link facebook od GeorgeM
Uživatel
Dobry den.
Mozna muj dotaz bude vypadat divne :-) Ale ... Shanim neco : modul, plugin, radu jak na :

mam stranky na joomla 3,2
vemu hlavni odkaz www.neco.com a nakopiruji do facebook
volim nahled obrazku : a jsem u jadra pudla :-)

Da se to joomle nejak vnutit, jake obrazky ma tahat a davat facebooku k volbe? Existuje neco, co Facebooku vnuti defaultni, nevim treba jen logo spolecnosti ? Facebook si natahuje obrazky jen nektere a jeste nechapu od kud a proc treba jen 3, kdyz jich je tam xxx

Nebavim se o clancich, tam je to jasne a facebook pobere obrazky, ktere jsou ( pokud jsou ) v clanku. Jde mi ciste o titulni stranku webu.

Snad jsem to vysvetlil a snad je to srozumitelne :) Dekuji moc za vas cas a napady, rady.

01. dub 2014 15:50 #115306
Odpověď od Bong
Moderátor
To je spíš otázka na FB samotný... O podstrkávání nic netuším, ale co je jisté: když na FB něco funguje, jak předpokládáte, je to podezřelé.
Spíš proč to řešit. Odkaz na hlavní stránku webu nebudete cpát snad stále do nových a nových příspěvků. Od toho tam máte část Informace...

Když zkusíte přidat stránku a nebudete nic nastavovat, FB si přidá i nějaký obrázek. Ale taky se na obrázky může klidně vykašlat a tvrdit vám, že nejsou.
Pokud přesně to samé uděláte za měsíc a vybere úplně jiný obrázek, nebo zase žádný nenajde.

Můžete to zkusit z opačného konce. Na FB zapomeňte a přidejte si do Joomly komponentu AutoTweetNG (nebo podobnou), která vám informaci, odkaz i obrázek na nově přidaný článek, soubor,.... publikuje na FB automaticky. A obrázek můžete předem nastavit.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

25. zář 2016 14:13 #128502
Odpověď od Goroslavomir
Pokročilý uživatel
No ja mám práve problém aj s obrázkom článku. Mne ho FB nikde nezoberie, ale natiahne obrazok z reklamného baneru. Skúšal som do článku pridať fotku manuálne cez html príkaz, ale skúšal som aj cez nastavenia článku. Nikdy mi ho nezoberie.

25. zář 2016 15:39 - 25. zář 2016 15:45 #128503
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, viz Phoca Open Graph Plugin (jak pro články, tak i systémovej pro ostatní "nečlánkový" stránky)

www.phoca.cz/phoca-open-graph-plugin
www.phoca.cz/phoca-open-graph-system-plugin


Facebook použije meta informace ze stránky pro zobrazení obrázku (pozor na cache, FB má uloženou stránku a v jeho debuggerovi se občas stránka musí vymazat, aby to bylo aktuální). Tedy ten plugin přímo zobrazí meta tagy, kterými se FB řídí.

U článku:
www.phoca.cz/documents/70-phoca-open-gra...images-in-open-graph

Tohle pořadí se použije pro zobrazení obrázku:

1) obrázek nastavený v parametrech pluginu (společně s tím, že se má použít jako první možnost)

2) pokud ne 1) pak obrázek nastavený v parametrech kategorie článku

3) pokud ne 2) pak obrázek nastavený v parametrech článku (intro obrázek)

4) pokud ne 3) pak full obrázek (parametry článku)


5) pokud ne 4, pak zkusí najít obrázek v článku

6) pokud ne 5, pak zkusí najít obrázek ve složce: images / phocaopengraph

7) pokud ne 6, obrázek nastavený v parametrech pluginu (společně s tím, že se má použít jako poslední možnost)

V systémovým pluginu je to obrázek, co se nastaví v nastavení (pro jinou možnost je zapotřebí editovat přímo kód pluginu)

Příklad:
www.phoca.cz/news/888-phoca-open-graph-c...ystem-3-0-0-released

Plugin generuje tento kód:
Code:
<meta property="og:title" content="Phoca Open Graph Content 3.0.6 And Phoca Open Graph System 3.0.0 Released" /> <meta property="og:type" content="article" /> <meta property="og:image" content="http://www.phoca.cz/images/article/phoca-opengraph-plugin.jpg" /> <meta property="og:url" content="http://www.phoca.cz/news/888-phoca-open-graph-content-3-0-6-and-phoca-open-graph-system-3-0-0-released" /> <meta property="og:site_name" content="Phoca" /> <meta property="og:description" content="Phoca Open Graph Plugin and Phoca Site Plugin have been released" />

A říká Facebooku, ať použije obrázek z full článku ( parametr - obrázek pro celý článek)


Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum