Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Překopírování celého webu

30. bře 2014 23:15 #115279
Překopírování celého webu od kabelac
Návštěvník
Dobrý den, mám laický dotaz. Pokud si odladím celý web na adrese např: www,domena.cz/test a pak ji přes FTP zkopíruji a nahradím kořenový adresáře, tedy na www.domena.cz . Bude vše fungovat, nebo bude někde problém, třeba pro relativní adresy.

Díky
Luděk

P.S. pokud to tak jednoduché není, tak prosím o radu jak to udělat, aby to jednoduché bylo :)

31. bře 2014 00:05 #115280
Odpověď od Pavel
Zkušený uživatel
Pro zálohu webu použijte rozšíření akeeba backup. Vytvořenou zálohu pak přes FTP nahrajte na web a pomocí rozšíření akeeba kickstart rozbalte a nainstaluje. :)

31. bře 2014 10:02 #115286
Odpověď od Pavel Šťastný
Pokročilý uživatel
kabelac : staci překopirovat do rootu...a pak v configuration.php upravit cesty u $ftp_root, $log_path a $tmp_path
Poděkovali: kabelac

31. bře 2014 17:56 #115290
Odpověď od kabelac
Návštěvník
Díky moc, tedy tento postup mohu použít i při převodu mezi různými doménamy ?

Koukám že: $ftp_root je prázdný
a v
$log_path a $tmp_path je ta cesta kde to zrovna je. byť v podivném tvaru.
web mám na kořenu domeny www.ludek.info a cesta je uvedena:
'/home/www/ludek.info/www/ludek.info/logs';

31. bře 2014 18:32 #115291
Odpověď od Pavel
Zkušený uživatel
Proč si to dělat jednodušší, když to jde složitě. Použijte výše uvedené aplikace a o nějaké cesty se nemusíte starat, vše to za Vás udělají. ;)

31. bře 2014 21:11 #115292
Odpověď od kabelac
Návštěvník
Díky za to jednodušší řešení, ale já mám nějaké torzo co mele s posledního (www,pangea.cz).

Stránky ještě jedou ale když se přihlásím, tak už nic nejde editovat a ten akeeba backup tam taky nejde nainstalovat. Vše vede "k zatuhnutí".

tak si to chci napsat jinde a pak jenom přehodit.

Ale díky, na jiných webech tento postup určitě použiji.

Luděk

Powered by Fórum