Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Idea Ako je to s modulmi "Kto je online"?

22. bře 2014 10:08 - 22. bře 2014 10:10 #115137
Ako je to s modulmi "Kto je online"? od Kolumbus
Uživatel
Zdravim vsetkych na forume.

Mal by som otazocku. Mal som stranku s Joomlou 1.5 a na stranke som mal podla modulu pocitadla navstev okolo 70 - 100 denne. Bral som to ako realny pocet.

Spravil som upgrade na Joomlu 3.2 nainstaloval som si pocitadlo a napr. dnes je nedela 9.00 rano a uz mam takmer 1500 navstev - co je sice dobre cislo ale podla mna nerealne. ( www.ostriez.sk )

Co to pocita? Ja som myslel ze unikatne IP adresy.

Ako moduly som vyskusal: Visitors Counter, CoalaWeb Traffic, VCNT a vsetky dopadli obdobne.

22. bře 2014 15:32 - 22. bře 2014 15:32 #115142
Odpověď od fwd
Pokročilý uživatel
Pro "online" to nesedí. Už jsem se tu na to ptal a bylo mě to vysvětleno. Hledej "online a GA".
Používám Google Analytics, zdá se, že tam "online" je "online", je to tam pěkně vidět a asi to i sedí.

22. bře 2014 20:47 #115155
Odpověď od Kolumbus
Uživatel
Presiel som tie co som nasiel ale vacsinou su to pluginy ktore vsetky informacie zobrazuje v backende. Ja by som potreboval zobrazit udaje o navstevnosti na stranke v nejakom module na hlavnej stranke.
Nasiel som iba jeden co ma oslovil a to GAnalytics.
Vy pouzivate co na zobrazenie udajov o dennej, tyzdenej a celkovej navstevnosti ale s realnymi udajmi?

23. bře 2014 09:02 #115160
Odpověď od fwd
Pokročilý uživatel
Jak jsem psal, také se mně líbil modul online v Joomle. Je to asi to, co je zde v dolním pravém rohu. Potom jsem chtěl lepší statistiku, především pro moje potřeby. Prošel jsem stovky příspěvků, JED, jiné diskuze. Když to pročtete, bude vám určitě jasno. Nainstaloval GA - a ejhle. Online modul hlásil 456 lidí a podle GA byli online dva. Proto jsem zadal tenhle dotaz do diskuze. Odpověděl mně někdo zkušený v tom smyslu, jako vám. Přece nevěříte, že zde bude v neděli v osm ráno 399 hostů. To by bylo u nás Joomlistů... Je to takové šidítko, vypadá to dobře. Ono to ve skutečnosti něco počítá, ale ne skutečně online. Tak jsem to ze stránek odebral. Nemá to žádný význam.
Pro měření přístupů se dříve hojně využíval třeba toplist.cz - Mohl jste dát obrázek na stránky a zároveň vám to provádělo statistiku. Jejich více, tohle je asi nejjednodušší řešení.
Po příchodu GA je snad většina stránek na GA (poznáte to např. pomocí doplňku AdBlock). Nemám úplně rád velkého bratra G, ale uznávám, že to umí. Jinak existují další, mezi nejoblíběnější patří třeba Piwick.
Abych odpověděl. Mám GA pro analýzu, nezobrazuji nic. Nevím jak ostatní?

24. bře 2014 09:04 #115164
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
Kristof - proc potrebujete zobrazit pocet navstevniku na webu? Navstevniky to vubec! nezajima, zpomaluje to nacteni stranky, neni to realne.

Joomla! pro každého

Powered by Fórum