Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

české znaky

09. bře 2014 12:52 #114900
české znaky od jiřík
Začátečník
zdravím, nainstaloval jsem si plugin a ten mi vytvořil překlad jen v angličtině a proto jsem anglické soubory en-GB.xxx.ini přejmenoval na csCZ.xxx.ini a zkopíroval do adresáře cs-CZ. když jsem ten soubor přeložil, tak v joomle místo diaktritiky (znaky s háčky a čárky) jsou otazníky.

díval jsem se do databáze a kódování u těch nových tabulek je stejné jako u všech jiných tabulek.

prosím o radu či rady jak toto opravit.

09. bře 2014 13:55 - 09. bře 2014 13:57 #114902
Odpověď od Bong
Moderátor
S kódování databáze a tabulek toto nesouví. To vy jste prováděl zásahy nesprávným způsobem. Hledejte tedy chybu ve svém postupu.

O jaký plugin se jedná? V jakém programu jste soubor překladu editovat? Musíte soubor INI uložit v tzv. UTF8 without BOM

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: jiřík

09. bře 2014 20:20 - 09. bře 2014 20:21 #114909
Odpověď od jiřík
Začátečník
aha, takže problém je v uložení souboru. editoval jsem to normálně ve windousáckém editoru a vidím ansi. zkusil jsem to uložit v utf-8 kódování, jenže tam není možnost bom a předělalo mi to ř a ů na r a u. tak jsem soubor otevřel v adobe dreamweaver a tam už ten bom je a navíc nějaký unicode normalizační forma, tak jsem to uložil bez bomu v unicode normalizační formě C (canonical decomposition, followed by canonical composition) a funguje to.


díky za radu, to bylo lehké.


a plugin to byl na možnost komentářů pod články, přesněji sliComments.

10. bře 2014 10:33 #114926
Odpověď od Bong
Moderátor
:woohoo: A mohlo to být ještě lehčí. Kompletní překlad komponenty a všech pluginů sliComments je již rok ke stažení na www.bongovo.cz :woohoo:

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum