Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

phpBB a Joomla (JFusion)

27. úno 2014 22:54 #114738
phpBB a Joomla (JFusion) od Martens
Návštěvník
Dobrý večer všem,

setkali jste se už někdo s požadavkem na propojení diskusního fora phpBB a Joomly - migrace na Kunenu byla zamítnuta?

Jde o tyto funkcionality :

1) propojení uživatelů a autentikace - registruje se na Joomle, a phpBB pracuje s těmito uživateli
2) Možnost na stránkách zobrazit poslední posty z diskuse.

Na webu jsem k tomu našel komponentu JFusion, ale nefunguje k mé spokojenosti (asi dělám něco blbě, ale co??). Podařilo se mi totiž jen to, že z master systému (Joomla) se mi synchronizují uživatelské účty do phpBB (slave), ale kazí mi to username - někteří uživatelé mají v username diakritiku a synchronizaci lze spustit jen ručně - což je docela velké omezení.

Díky za případné cenné rady.

27. úno 2014 23:57 #114739
Odpověď od Cony
Moderátor
Kdysi jsem pomoci JFusion propojoval Joomlu 1.5 a phpBB. Bylo to poměrně náročné, hlavně co se týče nastavení obou systému i JFusion, nakonec to ale nějak fungovalo.

Dnes bych to spíš ale rozmlouval, jsou to 2 systémy, 2 databáze uživatelů a hesel, pokus chcete zachovat phpBB, nemíchejte ho s Joomlou, ponechte dva oddělené systémy. Nebo zkuste jiné fórum než Kunenu...

21. dub 2014 09:08 - 21. dub 2014 09:16 #115678
Odpověď od Petr
Uživatel
Ahoj přátelé. Jsem nový uživatel Joomla systému. Potřebuji pomoct s plnohodnotnou funkčností propojení Joomla 3.2.3 a phpbb3.0.12 fóra pomocí JFusion, s phpbb3 mám už trochu zkušeností z dřívějška. Mám své důvody, proč jsem zvolil tuto kombinaci systémů, tak mi ji prosím nevymlouvejte, děkuji :)

Dosáhl jsem s pomocí různých návodů toho, že mi funguje přihlášení a registrace z Master (Joomla) na Slave (phpbb) a automatická synchronizace registrace z Joomly na phpbb také funguje. Ještě potřebuji, aby fungovalo přihlášení z phpbb i v Joomle, což mi nepracuje.

Našla by se prosím nějaká dobrá duše na pomoc? Už jsem vyzkoušel vše co jsem našel zde na fóru a jinde, včetně tečky před doménou cookie (v Joomle i v phpbb), povolení modulů a pluginů v Joomle, povolení "Enable session sync" a "Enable Keep Alive" v pluginu "System - JFusion"

Oba systémy jsem v rámci testů s propojením několikrát reinstaloval. Klidně poskytnu i přístupové údaje do administrace Joomly a phpbb3. Už nevím co dál zkusit, tak se obracím na zkušenější na joomlaportal.cz.

Jedná se o web lsd-songs.4fan.cz a fórum lsd-songs.4fan.cz/forum , kde budu budovat nový web pro multiherní klub.

22. dub 2014 06:03 #115693
Odpověď od Petr
Uživatel
Mohl by mi někdo dát alespoň link, kde se tohle nějak srozumitelně řeší? Nevyznám se v problematice, těžko se mi hledá řešení na můj problém.

22. dub 2014 08:34 - 22. dub 2014 08:35 #115698
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
nevim sice, proc to testujete na freehostingu, ale vase volba
co toto?
www.jfusion.org/forums/viewtopic.php?f=6&t=7746

jinak tipuji, ze kdyz smerem joomla->phpbb vam to funguje, tak ze to nefunguje smerem phpbb->joomla, tak spise vidim na chybu konfigurace v phpbb max jen v nejakem pluginu joomly

Joomla! pro každého
Poděkovali: Petr

22. dub 2014 12:11 - 22. dub 2014 12:16 #115707
Odpověď od Petr
Uživatel
Haleluja!!! Šlape to :woohoo: Díky ghost převelice :)

Použil jsem script redeclare_fix.php předepsaným způsobem v tomhle příspěvku www.jfusion.org/forums/viewtopic.php?p=46651#p46651 a přihlášení/odhlášení šlape přesně jak má - > oběma směry.
Už dva dny surfuju jako blázen a vy jste to našel za takovou chvilku :blink:

Hosting jsem já nevybíral, ten jsem dostal určený jako prostor pro tvorbu. Dělám to pro jednoho kluka známýho, on neumí nic a já umím aspoň trošku něco, tak jsem se tvorby nového webu i s fórem opatrně ujal :) :silly:

Powered by Fórum