Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Zle zobrazenie zvyrazneneho clanku.

27. úno 2014 13:58 #114733
Zle zobrazenie zvyrazneneho clanku. od Kolumbus
Uživatel
Zdravim.
Mohli by ste mi pomoct s mojim problemom? a ten je:

Na hlavnej stranke mam po oboch stranach moduly (prihlasenie, statistiky a pod). Na pravej strane sa maju zobrazovat vzdy t.j. na vsetkych strankach a na lavej strane iba na hlavnej stranke.

A tu prichadzame k problemu. Na hlavnej stranke mam zobrazenych 5 clankov.
Clanky su spravene tak ze zaciatok stranky je uzsi aby sa sa stranka zmestila medzi dva stlpce modulov na lavej a pravej strane. Potom tam mam tlacitko "Citaj dalej". Po kliknuti na "Citaj dalej" sa ma zobrazit cely clanok ale po zobrazeni celeho clanku by sa mal zobrazit iba jeden stlpec modulov kedze uz nie som na hlavnej stranke. Stranka po prechode "citaj dalej" je rozsirena na velkost iba jedneho stlcu modulov (mam tam tabulky s pevnymi velkostami).

Problem je v tom ked si kliknem na odkaz clanku na hlavnej stranke tak sa mi zobrazi cely clanok akoby v hlavnej stranke t.j. s oboma stlpcami a tym padom mam orezany clanok. Ked idem na clanok inakadial ako cez hlavnu stranku tak sa mi zobrazi stranka spravne.

Ja by som potreboval aby ked kliknem na hlavnej stranke na clanok tak aby sa mi nezobrazil ako sucast hlavnej stranky ale sam. Aspon si tak myslim.

Dufam ze som to opisal zrozumitelne. :D

27. úno 2014 15:45 #114735
Odpověď od Cony
Moderátor
Založte si položku menu, která ukazuje na kategorii, ve které leží ty články.
A pak si pro tuto položku vypněte moduly.

01. bře 2014 10:38 #114754
Odpověď od Kolumbus
Uživatel
Ja mam v menu polozku "Home" ktora odkazuje na kategoriu clankov "blog". "Home" polozka je oznacena ako hlavna stranka.

Na hlavnej stranke chcem mat vsetky tie moduly ale ked kliknem po clanku aby som ho mohol cely citat tak uz tie moduly tam nechcem mat. Pricom tie moduly maju povolenie sa zobrazit iba na "Home" a tak by sa v clankoch zobrazovat nemali.

01. bře 2014 21:31 #114760
Odpověď od Cony
Moderátor
Tak zkuste tu strukturu menu vymyslet jinak. Na hlavní stránku bych použil typ položky Hlavní položky (budete tak mít i větší kontrolu nad tím, co tam zobrazíte) a položku na blog té kategorie zakomponoval někam jinam, nebo dal do skrytého menu.
Pro novou položku pak moduly zapnete, pro stávající vypnete.

Případně existuje rozšíření Advanced module manager , kde máte více možností jak moduly zapínat a vypínat.

Nebo si můžete upravit šablonu tak, aby levý sloupec zobrazoval jen když jste na homepage
Code:
$menu = JFactory::getApplication()->getMenu(); if ($menu->getActive() == $menu->getDefault(JFactory::getLanguage()->getTag())) { // kód jen pro homepage }
Poděkovali: Kolumbus

05. bře 2014 12:10 #114842
Odpověď od Kolumbus
Uživatel
Supeeer

Problem som vyriesil nainstalovanim a s konfigurovanim Advanced module manager.


Dakujem za pomoc

Powered by Fórum