Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

LINK: component/content/?view=featured

05. úno 2014 11:22 - 05. úno 2014 11:26 #114317
LINK: component/content/?view=featured od David Ursiny
Začátečník
Joomla generuje takýto podivný link, ktorý sa objaví vo výsledkoch vuhladávania na google.
Zaujímavé je, že takýto folder(content) vskutočnosti medzi foldrami joomla neexistuje, takže príkaz v robots.txt : disallow /contents/ na toto neplatí.
Stránka sa skutočne dá zobraziť, ale je tam len hlavné menu bez obsahu.
Keď skrátim tú url na component/content/
Tek sa mi objaví
Uncategorised
Article Count:
6
notes
Article Count:
1

Tomu nerozumiem, ani neviem ako tomuto predísť - teda okrem riešenia redirect, ale radšej by som bol, keby takéto podivnosti systém vôbec negeneroval.
Ešte by som sa rád opýtal, prečo je v robots. txt nastavené disallow pre obrázky???

05. úno 2014 13:41 #114321
Odpověď od Cony
Moderátor
Složka neexistuje, protože se nejdná o složku ale o SEF odkaz na hlavní články. Zřejmě jej máte někde na stránkách (z nějakého modulu, v RSS kanaálu nebo podobně), tak jej google indexuje.

Proč je v robots.txt nastaveno disallow na obrázky nevím, je to z výchozí distribuce. Každopádně není nic jednoduššího, než to odstranit.

05. úno 2014 13:58 #114324
Odpověď od David Ursiny
Začátečník
Ok, tak toto by som tak nejak intuitívne chápal aj sám, ale ako sa zbaviť toho nepublikovaného a predsa indexovaného linku? Myslím konkrétne v dashboarde joomla.
Takéto niečo sa ani nedá odpublikovať, takže neviem, čo s tým.

06. úno 2014 12:29 - 06. úno 2014 12:30 #114339
Odpověď od David Ursiny
Začátečník
Vypol som všetky nepotrebné moduly a pluginy. Mám však jednu otázku:
Existuje nejaký spôsob, ako dostať výpis všetkých linkov, ktoré joomla takto vygeneruje?
Doteraz som si myslel, že to, čo mám v html výstupe je všetko. A houby :S

06. úno 2014 16:42 #114344
Odpověď od Cony
Moderátor
Ale on ten odkaz bude někde v HTML, jinak by na něj Google nepřišel. To že je funkční, i když není nikde zobrazen je jiná věc. Toho se nezbavíte. Stejně tak máte např. funkční odkazy bez sef, tedy index.php?option=com_content&view=featured apod.

Powered by Fórum