Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Jednoduchý rezervační systém po hodinách

11. lis 2013 19:57 #112529
Jednoduchý rezervační systém po hodinách od fwd
Pokročilý uživatel
Dobrý den,

řeším otázku rezervací místností. Hledám komponentu pro jednoduchou rezervaci po hodinách s přehledně viditelným kalendářem. Rezervovat budou uživatelé s nějakou úrovní oprávnění.
Na JED jsem probral snad vše (tedy free, ono těch booking systémů tam tak moc není), nejlépe mně vyhovuje asi Pbbooking - je OK, ale nejde vypnout potvrzování rezervace notifikačním mailem, až v dalších verzích (odkazy v helpu), ty však ze stránek Purplebeanie zmizely a komponenta není přes rok aktualizována.
Zkoušel jsem i modul kalendáře, např. JEvents by šel přizpůsobit. Nepřišel jsem ale na to, jak používat dva kalendáře, každý s jiným nastavením. Jeden už používám k zobrazení událostí.
Nemáte někdo prosím radu, tip, co by se dalo použít? Děkuji.

11. lis 2013 20:20 #112534
Odpověď od Bong
Moderátor
Dostupné verze (free a beta) PBBooking jsou z letošního ledna:

www.purplebeanie.com/downloads/pbbooking-beta-versions
www.purplebeanie.com/downloads/pbbooking-public-versions

Pokud se budeme bavit o využití komponent pro události, pak možnost registrace mají například iCagenda a redEvents.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

11. lis 2013 20:24 #112535
Odpověď od fwd
Pokročilý uživatel
Děkuji za tradičně rychlou reakci. Bohužel v nabídce beta verze jsou, ale nejsou tam soubory (No files were found).
IC agendu i Red Events jsem zkoušel, ale něco mně nevyhovovalo (teď už nevím, co, nainstaluji a zjistím).

17. lis 2013 14:36 #112696
Odpověď od fwd
Pokročilý uživatel
Tak jsem strávil několik večerů a víkend zkoušením různých rozšíření. Pro případné čtenáře pro info:
Nakonec jsem jako jednoduchý rezervační systém "přiohnul" Spider Calendar. Je vcelku přehledný, přeložil jsem to tak, aby to vyhovovalo rezervaci. Má i nějaké texty v kódu, ty se musí přeložit. Uvidíme, jak se osvědčí, rezervace přidávájí jen registrovaní a nehrozí jejich přepisování.

Mimochodem, icagenda mně nefungovala správně. Někde na fórech jsem našel problém s jquery, kterou používá ve verzi 1.8, zatímco jiní v 1.7.a dochází ke kolizím, ale nepitval jsem to. Nevím

17. lis 2013 22:14 #112710
Odpověď od ma®vays
Návštěvník
A zkoušel si bookit od artia?

17. lis 2013 22:48 #112714
Odpověď od fwd
Pokročilý uživatel
Díky za reakci. Zkoušel jsem Artio Booking - na JED (je to Book it). Ten ale má ve free verzi jen 5 rezervací, jestli se nemýlím. Dělám to zdarma, pro školu.

Powered by Fórum