Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Registrace spamerů a spam v Kunena fóru

17. zář 2013 09:08 #111158
Ahoj,

všiml jsem si, že i toto fóum trápí občas to, co mě - objeví se příspěvek se spamem. Nemůžu přijít na to, zda se opravdu jedná o roboty nebo někomu stojí za to provést registraci.

Kunena - příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé
Joomla 3 - registrace uživatelů je zabezpečena CAPCHTA + aktivace účtu proklikem ze zaslaného emailu

Zkoumáním jsem zjistil, že není problém naprogramovat skript, který přihlásí uživatele, zjistí témata fóra a pošle reakce/založí nová témata se spamem. Klíčovým bodem se mi tedy jeví registrace uživatele - naučili se roboty obejít CAPTCHA při registraci v Joomle nebo používají nějakou jinou možnost registrace v Kuneně, která není tak zabezpečená?

17. zář 2013 09:38 #111160
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
Jak už jsem zde na fóru několikrát psal...nejlepší zkušenosti s antispamovou ochranou mám při použití jednoduché kontrolní otázky při registraci. Zde na stránkách také kdysi byla aplikována a spam z fóra úplně zmizel. Má to pouze nevýhodu v tom, že se jedná o zásah do Joomly...

17. zář 2013 10:49 - 17. zář 2013 10:49 #111164
Odpověď od Karri
Návštěvník
Zasahovat do Joomla! není třeba, stačí použít tento plugin:
extensions.joomla.org/extensions/access-...curity/captcha/11964

Jenže to by ho někdo musel nainstalovat a nastavit :-)

17. zář 2013 13:08 #111169
Odpověď od Vlastik
Uživatel
S jednoduchou kontrolní otázkou mám také dobré zkušenosti, ale bohužel na problematickém webu to nejde aplikovat - návštěvníci jsou cizinci a Ti by tři plus čtyři nedali :)

17. zář 2013 14:49 #111176
Odpověď od Cony
Moderátor
Bohužel Kunena používá svoůj vlastní systém registrace, musíte tedy zabezpečovat nejen registraci klasickou do Joomly, ale i tu v Kuneně. Kunena pak podporuje ReCaptcha (bohužel neumí fungovat standardně s Captcha pluginy) a kontrolu oproti StopForumSpam.com (to je věc která se mi poměrně osvědčila) - pohledejte nastavení Kuneny.

18. zář 2013 05:51 #111192
Odpověď od Bong
Moderátor
Použitím základních prostředků v Joomla + antispamového rošíření dosáhnete kýženého efektu. Viz článek Spam na fórech, diskuzích a návštěvních knihách .

Po měsíci používání mohu s klidem prohlásit, že úspěšnost je 100%.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum