Wamp a používání verze PHP

Jan Kedvis
28. srp 2013 15:39 #110410
Ahoj, mám ještě takový jeden problém. Používám Wamp (poslední verzi), který asi většina z vás zná, ale potřeboval bych na této nejnovější verzi Wampu, která jede na PHP 5.4.14 rozjet i starší stránky. Vím, že stránek tvůrců tohoto programu mohu státnout i starší verze PHP a MySQL (a snadno doinstalovat), ale nevím které to jsou a v jakém pořadí je mám nainstalovat. Např. pro mou verzi PHP 5.3.6-pl1-gentoo nikde nic nenacházím a nebo nevím, které verze postačí (odkaz na stránky je zde a na stránkách je to úplně dole žluté tlačítko "adddons PHP")? Také nevím, zda musím stáhnout i starší Apache (web server) a který? Přišel jsem na všechno tak, že moje starší stránky (zalohované Akeeba Backup) nešly rozbalit do nového Wampu. Při instalaci zálohy přes kickstart.php vše probíhá normálně a až po kliknutí na utomatické odstranění složky se objeví prázné stránky s textem " Chyba kódování obsahu. Stránka, kterou se snažíte načíst, nemůže být zobrazena, jelikož server používá neplatný či nepodporovaný způsob komprimace dat.

Mé informace o systému (mého staršího webu):

HP built zapnuto Linux 2.6.32 #1 SMP Thu Nov 1 14:38:46 CET 2012 i686
Verze databáze 5.1.56
Porovnání databáze utf8_general_ci
Verze PHP 5.3.6-pl1-gentoo
Webový server Apache/2.2.17
Rozhraní Webový server na PHP apache2handler
Verze Joomla! Joomla! 2.5.6 Stable [ Ember ] 19-June-2012 14:00 GMT
Verze platformy Joomla! Joomla Platform 11.4.0 Stable [ Brian Kernighan ] 03-Jan-2012 00:00 GMT
User Agent Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:23.0) Gecko/20100101 Firefox/23.0

Děkuji za rady.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Bong
28. srp 2013 18:44 #110415
Tak si nainstalujte starší verzi Wamp s PHP jaké vám vyhovuje.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Odpověď od Jan Kedvis
28. srp 2013 19:36 - 28. srp 2013 19:37 #110418
To už jsem zkoušel a hádalo se to. Dokonce jsem to kombinoval i s Xampp. Ale mělo by to jít jednodušeji kdyby mi někdo řekl jaké verze PHP a MySQL (ppř. i Apache) mám z těchto stránek stáhnout. Jediné na co jsem narazil je toto zde a je vidět, že by to mělo nějak jít (ty verze se dají přepínat). Ale jaké verze a jsou tam vůbec ty správné? Odkazy v tomto článku nesměřuji na místo kde by byly soubory pro PHP 3 apod. Myslím tím tu moji výše uvedenou verzi PHP a další soubory. Nevím, zda postačí jen nějaký soubor z této řady (v mém případě PHP 3x) a nebo se musí jednat o instalaci přesných konkrétních verzí. Tedy nevím co stáhnout (rúzné soubory), aby to vše fungovalo jako kdybych si nainstaloval Wamp s PHP 3, tak jak je i na těch stránkách uveden. Děkuji za radu.

Odpověď od Bong
28. srp 2013 20:07 - 28. srp 2013 20:07 #110421
Osobně používám XAMPP, ale na stránkách WAMPP máte ke stažení instalace různých konfigurací. V čem tedy vidíte ten problém nefunkční instalaci odinstalovat a nainstalovat co je vám libo?

www.wampserver.com/en/

Odpověď od Jan Kedvis
28. srp 2013 20:22 #110423
Podle toho článku (doinstalace starších verzí PHP apod.), na který jsem dal odkaz v předchozím článku, bych rád používal jeden Wamp s možností přepínat na různé druhy PHP apod. Např. To co jsem kdysi vytvořil v PHP 3 mi teď nepoběží na Wampu s PHP4 a když si například stáhnu zálohu z nějakého staršího webu, tak ji nemohu spustit, natož dál upravovat v novém Wampu. Podle mě je logické, když chci v jednom programu přepínat podle potřeby (což by podle toto článku mělo jít). Přece pokaždé nebudu instalovat a odinstalovávat různé verze Wampu. Děkuji za rady.

Odpověď od Bong
28. srp 2013 20:44 #110425
Dole na stránce jsou addons, dokonce tam máte tabulky co s čím můžete kombinovat. Jen myslím, že některý pravěk by se měl nechat zahrabaný pro archeology...

Odpověď od Jan Kedvis
28. srp 2013 21:21 - 28. srp 2013 21:27 #110428
Znamená to, že by mi to mělo běžet, když mám verzi verze PHP 5.3.6-pl1-gentoo a stáhnu např. verzi PHP 5.3.1 (protože verze PHP 5.3.6-pl1-gentoo tam není) a webový server Apache 2.2.14 (protože Apache/2.2.17 tam není) a jakékoliv MySql5 x, tak to bude fungovat?

Starší konfigurace Wampu:

Wampserver (64 bits & PHP 5.3) 2.2E

Apache 2.2.22 – Mysql 5.5.24 – PHP 5.3.13 XDebug 2.1.2 XDC 1.5 PhpMyadmin 3.4.10.1 SQLBuddy 1.3.3 webGrind 1.0

Díky za radu. Trochu se v tom ztrácím a hlavně nevím, zda musím pro výše uvedenou potřebu stahovat i starší verzi Apache? Jak může Apache 2.2.22 fungovat s PHP 5.3.13, když tam v té tabulce jsou křížky u verze 5.4 a nebo PHP 5 < 5.2.0 ? Nějak nerozumím tomu číslování a tomu co obsahuje ta starší konfigurace Wampu. Proro se ptám na to má co vlastně stáhnout?

Jinak souhlas, ale co nadělám s tím, když se vše tak rychle mění :-) Děkuji.