Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

email. adresa získaná z $_POST -nevyhovující tvar

16. srp 2013 15:27 #110092
Odpověď od Ondra
Uživatel
Takže nepoužívám Joomla API, což je chyba

16. srp 2013 15:38 #110094
Odpověď od Bong
Moderátor
To je chyba, ale jestli se jedná jen o formulář, není jednodušší použít již hotovou formulářovou komponentu, nebo se alespoň podívat do kódu (případně dokumentace), jak jsou formuláře v Joomle dělané?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

16. srp 2013 15:47 #110095
Odpověď od Ondra
Uživatel
Pracuji na formuláři, který má takové chování, že když uživatel klikne třeba na checkbox, tak se zobrazí pod ním další input elementy, nebo když člověk přepíná mezi radiobuttony, tak se také přepíná zobrazení příslušných podpoložek, např typická věc: člověk klikne na "adresa doručovací je různá od adresy fakturační", tedy se zobrazí další pole pro zadání daných údajů. Asi by to šlo i pomocí API, jistě jsou tam nějaké třídy představující input elementy a jejich metody, které je třeba umí skrýt/zobrazit. Ale neměl jsem čas to prolézat. Joomlu vidím asi 14 dní.

16. srp 2013 15:55 - 16. srp 2013 15:56 #110096
Odpověď od Bong
Moderátor
Já vás nechci od vaší činnosti nijak zrazovat, ale stačilo si vybrat nějaké rozšíření na Joomla Extensions Directory , například takový RSForm! . Umí to o čem píšete, tady to je česky v článku Dynamický seznam formuláře . A další články o této komponentě .

Jestli nehodláte v budoucnu pro Joomlu programovat, zdá se mi zbytečné ztrácet čas něčím, co je hotovo.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

16. srp 2013 15:59 #110097
Odpověď od Ondra
Uživatel
Děkuji, tak jsem si alespoň procvičil prsty na klávesnici. I hlavu.

Powered by Fórum