Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Bude stačit 100MB hosting?

08. čvc 2013 19:07 #109105
Bude stačit 100MB hosting? od Ondřej
Uživatel
Zdravím,
potřeboval bych radu. Mám zálohovaný web z localhostu, který zazipovaný zabírá 66 MB, komplet funkční stránky mi na lokálu zaberou 86 Mb. Jde mi o to, že se snažím ušetřit na webhostingu a rád bych se tedy zeptal, zda-li by mi stačil 100MB od Gigaserveru? Nacpu to tam nějak nebo je ještě potřeba více místa, protože se tam ještě bude něco v rámci instalace rozbalovat?
Doufám, že jste mě pochopili :)

08. čvc 2013 19:17 #109107
Odpověď od Bong
Moderátor
Myslím, že šetříte přespříliš. Potřebujete místo na soubory samotné, případně na další (nahrávání obrázků k článkům a souboru ke stažení), také potřebujete místo pro budoucí instalace rozšíření, nebo třeba cache, kterou byste měl mít povolenu.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

08. čvc 2013 22:41 #109118
Odpověď od Ondřej
Uživatel
Tady jde o to, že na web se již přidávat nic nebude. Spíše mne zajímá, když mám tedy kompletní zálohu přes Akeeba Backup velkou 66 MB, zda-li ten proces nahrání nespotřebuje více než 100 MB na hostingu.

08. čvc 2013 22:57 #109120
Odpověď od Cony
Moderátor
Rozbalte si to svém počítači a uvidíte přesně kolik Vám to zabere. Nezapomínejte ale na rezervu na tu cache. Rozumější by jste asi měl, pokud máte někde nějaký multihosting, přípíchnout ten web k nějakým funkčním stránkám.

08. čvc 2013 23:16 #109122
Odpověď od Ondřej
Uživatel
Jsem rád, že jste na multihosting narazil. Potřeboval bych jedny tytéž stránky provozovat na dvou doménách, které si teprve budu registrovat. Mohl byste mi nějaké řešení doporučit? Nejdřív jsem měl v plánu 2x hosting + 2x registrace domény, to by vyšlo na necelých 600 za rok. Pokud ovšem víte o lepším řešení, budu jedině rád. Jsem velice rád za odpovědi.

09. čvc 2013 01:45 #109124
Odpověď od Cony
Moderátor
Jedny tytéž stránky na dvou doménách - na to nepotřebujete multihosting, jen hosting který podporuje tzv. doménové aliasy. Prostě si nainstalujete a zprovozníte Joomla! na jedné doméně, a tu druhou nastavíte jako alias (směruje pak na stejný adresář v rámci hostingu). Vše Vám bude fungovat samo. Mít ale 2 domény se stejným obsahem znamená mít na webu duplicitní obsah. Obvykle se spíše druhá doména jen přesměrovává na hlavní doménu.

Pokud chcete v rámci jedné instalace Joomly mít více rozdílných stránek, budete potřebovat nějaké rozšíření , toto umožňující.

Multihosting budete potřebovat, pokud chcete mít více instalací Joomly, v rámci jednoho hostingového účtu (právě aby jste nemusel platit 10 hostingů pro 10 domén). Neřekl bych ale, že se dostanete pod 600 Kč ročně včetně dvou domén. Multihostingy mají už obvykle poměrně slušné parametry, protože jsou prostě připraveny na více domén.

Zvažte zda Vám ušetřených 50 nebo 100 Kč měsíčně stojí za budoucí trable s levnými hostingy.

Powered by Fórum