Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Vypnutí grafiky

07. čvn 2013 07:43 #108338
Vypnutí grafiky od Martin
Začátečník
Chtěl bych se zeptat, jak zle vypnout grafiku v Joomle mít pouze textovou verzi stránek?

07. čvn 2013 11:10 #108343
Odpověď od Cony
Moderátor
Co tím přesně myslíte a k čemu to má sloužit?

Grafiku můžete "vypnout" tím že budete mít šablonu kde žádná grafika není.
Každá šablona navíc podporuje (nebo by měla) zobrazování pro tisk, pokud do URL přidáte parametr tmpl=component.
Když pak budete psát články bez vkládaných obrázků máte "textovou stránku".

07. čvn 2013 11:42 #108344
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
pouze textovou verzi stranek maji mit ruzne statni weby a podobne (pristupnost)
grafiku vypnete tak, ze si na to udelate bud sablonu, ktera po kliknuti na nejaky odkaz/obrazek prepne sablonu z graficke na bezgrafickou
pripadne to lze resit javascriptem, kdy vypinate styly ci je zobrazujete

ale na toto je dobre mit napsanou kvalitni sablonu, aby byl obsah v negraficke sablonu v rozumnem poradi (hledaci pole, menu, obsah, moduly, ... paticka)

Joomla! pro každého

07. čvn 2013 12:05 #108345
Odpověď od Cony
Moderátor
Řešení JavaScriptem by ale asi nesplňovalo požadavky na přístupnost, nebo ano?
Nejrozumější bych viděl asi variantu šablony, plus případně plugin, který vyhodí obrázky z článků.

07. čvn 2013 12:49 - 07. čvn 2013 12:52 #108346
Odpověď od Martin
Začátečník

Každá šablona navíc podporuje (nebo by měla) zobrazování pro tisk, pokud do URL přidáte parametr tmpl=component.

Tohle řešení se mi zdá jako nejlepší. Chtěl jsem ho ověřit, ale nějak mi nefunguje...
tmpl=component&print ani nic podobného...

07. čvn 2013 13:23 #108347
Odpověď od Martin
Začátečník

Sreky napsal:

Každá šablona navíc podporuje (nebo by měla) zobrazování pro tisk, pokud do URL přidáte parametr tmpl=component.

Tohle řešení se mi zdá jako nejlepší. Chtěl jsem ho ověřit, ale nějak mi nefunguje...
tmpl=component&print ani nic podobného...


Na této stránce se můžete podívat jak jsem vyřešil vypnutí grafiky, ale dle mého názoru to stále není ono...

Powered by Fórum