Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

modul pro kreslení

02. dub 2013 16:46 #106220
modul pro kreslení od Pavel Libertas
Začátečník
Přeji dobrý den všem příznivcům Joomla.

Chtěl bych moc poprosit o tip, připravuji web pro elektrokutily. Jednou z možnstí bych rád na webu umožnil jednoduchého elektro schématu. To spočívá v tom, že by byl zobrazen nějaký prostor pro jednoduché "pseudo" kreslení, ve kterém by se z třeba nějaké knihovny myší přetahovalo několik standartních součástek a ty by bylo pak možno následně vzájemně propojovat čarou a přidat k nim nějaký drobný popis. To by mohlo být v kostce vše.

Existuje pro to nějaké modulové Joomla řešení?

Mod děkuji všem za pomoc,

Pavel

02. dub 2013 17:24 #106223
Odpověď od Cony
Moderátor
Ona je spíš otázka, zda vůbec existuje nějaké takové řešení na online kreslení schémat (nejspíš by bylo dělané ve flashi). Do Joomly jej pak dostanete už relativně jednoduše, záleží, co vše od toho budete očekávat (ukládání na server?).
Zkuste se poohlédnout, zda naleznete něco co by splňovalo Vaše požadavky, nezávisle na tom zda je to pro Joomlu, nebo třeba znáte-li stránku na které je něco takového funkční, mělo by se dát vykoukat, na čem je to založené (pokud to není dělané na míru).

02. dub 2013 17:30 #106224
Odpověď od Pavel Libertas
Začátečník
Dobrý den a děkuji za odpověď,

máte pravdu, prolezl jsem hodně na Joomla.org a nic moc jsem nenašel. Ve Flashi jsem sice někde podobného viděl ale právě do Flashe se mi vůbec nechce, prý se od něj celkem odstupuje. Jinak bych byl rád, kdyby se to mohlo uložit na serveru, tedy abych byl přesný, mělo by to fungovat tak, že si uživatel vytvoří účet a tam si může kreslit a pak také ukládat

02. dub 2013 17:46 #106225
Odpověď od Cony
Moderátor
Je pravda že Flash je spíš ustupující technologie. Pokud ale již něco hotového existuje, spíš bych čekal že to někdo dělal ve Flashi. Samozřejmě, že je možné že naleznete něco udělaného v něčem jiném (počínaje Javascriptem, přes Javu až třeba po Microsoft SilverLight).

Pokud ale máte požadavek na ukládání na server bude to celé o dost složitější, tam už budete potřebovat nějakou komponentu pro Joomlu, která bude umět zpracovat výstup z "kreslítka" a nějak uložit.

Podívejte se třeba na SVG-edit , je to ale spíš malování než nějaká schémata, ale třeba se to dá přizpůsobit...

02. dub 2013 18:05 #106226
Odpověď od Pavel Libertas
Začátečník
tohle by se mi celkem líbilo B) jen jak tam dostat knihovnu vlastních prvků a hlavně, jak to dostat do Joomly :P

02. dub 2013 18:35 #106229
Odpověď od Cony
Moderátor
No SVG-Edit podporuje pluginy , takže cesta by to být mohla. Jestli to někdo zkoušel zabudovat do Jomly Vám nepovím.

Powered by Fórum