Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Dvoji registrace

10. úno 2013 20:02 #103848
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
Jandíku, pokud z Vaši strany nebude problém dodělat další položky do registrace, v čem je problém tyto položky zobrazovat podmíněně (dle zvolené skupiny)?

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

10. úno 2013 23:28 #103854
Odpověď od Petr Janda
Pokročilý uživatel

Bong napsal: Moje odpověď byla označená OT. Ale přesto myslím, že otázku:

Jandik napsal: Navstevnik si pri registraci vybere zda chce pouze prispivat do diskuzniho fora nebo chce byt blogger.

jsem pochopil dobře. Jestliže jsem blogger nemůžu se tedy už nikdy stát přispivatelem do fóra a naopak? Ani další registrací? A tohle jiný systém umí?


Pokud si člověk vybere registraci blogera, má vyšší práva na tom portálu (tzn. že může přispívat i do fóra). Tato registrace je podmíněná zadáním své adresy trvalého bydliště a dalších údajů pro ověření identity daného člověka. Je to vlastně registrace pro budoucího redaktora.

Pokud člověk bude chtít pouze diskutovat, stačí základní klasické údaje.

Prostě bych potřeboval nakopnout, jak rychle a elegantně vyřešit to, že kliknu na registraci, vyberu druh registrace a objeví se mi vždy jiný registrační formulář. Určitě máte letité zkušenosti, doufal jsem, že mi někdo poradí vhodný modul. Popřípadě řekne "ne, nejde to, musí to někdo celé naprogramovat", což by mě moc netěšilo.

Omlouvám se za otravné dotazy na pro vás asi nelogické řešení, ale potřeboval bych to nějak pořešit. Budu moc vděčný za každou radu a nakopnutí nějakým směrem.

11. úno 2013 07:17 #103858
Odpověď od Bong
Moderátor
Tohle je úplně něco jiného než původní požadavek.

Ale, pokud bude uživateli, který vyplní adresu automaticky umožněna publikace na blogu, postrádá tento typ registrace smysl. I robot umí vyplnit všechna pole nesmysly.

Jestli jste měl na mysli, že uživatele jako blogera schválíte ručně vy jako administrátor, pak nepotřebujete nic navíc. Prostě po obdržení registračního emailu dotyčnému přepnete práva (až ověříte jeho identitu).

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

25. bře 2013 18:16 #105972
Odpověď od Petr Janda
Pokročilý uživatel
Tak toto jsem vyřešil komponentou CB Conditional. Lze podmiňovat zobrazení dalších komponent, popřípadě zapínání nutnosti vyplnění apod. na základě hodnot v jiných komponentách. Takže paráda.

11. zář 2013 08:12 #110918
Odpověď od Goroslavomir
Pokročilý uživatel
Riesim ten isty problem. Mohol by si sem hodit svoj web, kde to mas nahodene? Chcel by som si to pozriet ako si to doriesil. Musel si si zrejme kupit licenciu, ked si riesil ten CB Conditional, alebo nie?

Powered by Fórum