Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Důležité Upozornění!

14. čvc 2013 08:30 #109277
Odpověď od Jan Vydra
Uživatel
díky za názor..:-) btw, co admin, to názor...:-) coby elévovi mi ta trojka opravdu přišla na rozjezd těžko ihned pochopitelná, člověk musí zkoušet a zkoušet a ne zrovna hned je vidět výsledek... navíc jsem si coby tutorial vybral těžkou šablonu, což mi dochází až zpětně, takže začátek trošku nešťastnej... spíš je to opravdu o tom, že jsem to všechno dělal pod dojmem těch tvrzení, jak je joomla strašně jednoduchá... neříkám, že je složitá, ale chce to do ní proniknout...:-)

nechci tu zdržovat, ale ono celkově k webovkám... to co já v posledních dnech asi řeší každý, kdo chce nějak začít... co si vybrat? redakční systémy? joomlu??? drupal??? anebo používat nějaký wysiwyg editor??? já to beru takhle - nechci se tím živit, chci udělat webovky pár kamarádům a když mě to chytne a půjde mi to, proč si tím do budoucna nezačít přivydělávat, protože poptávek je neskutečně... ale hlavně se to CHCI naučit... coby velký příznivec ADOBE se učím dreamweaver... k joomle jsem jakoby odskočil a nelituju, rozhodně takhle pojedu paralelně dál... co se joomly týče, začnu na 2.5, časem uvidíme...:-)

díky

14. čvc 2013 23:23 - 14. čvc 2013 23:26 #109283
Odpověď od Bong
Moderátor
Pokud plánujete statické stránky, které prakticky nevyžadují aktualizace obsahu či nějaké (prakticky jakékoli) pokročilé funkce, vystačíte pouze s editorem webových stránek. Jinak použijte některý z CMS systémů.

Který si vyberete je na vás, každému vyhovuje něco jiného, ale nakonec zjistíte, že s kterýmkoli se musíte naučit pracovat. Pro Joomlu můžete na rozjezd pročíst Rozcestník Joomlaře www.joomlaportal.cz/index.php/forum/27-o...-rozcestnik-joomlare

PS.:

1. Není mi jasné co má šablona vzhledu společného s obtížností ovládání a vytváření stránek. Pokud se vám zdá, že má, přepněte web po dobu tvorby do základní šablony.
2. CMS jsou na použití jednoduché, pokud máte zvládnuty postupy ovládání a editace a oprostíte se od myšlenky, že je to nejaký wysiwyg editor, jak je znáte doposud.
3. výše uvedené platí pro jakýkoli CMS :-)

EDIT: možná by bylo opravdu lépe začít se učit rovnou na J3.x, nicméně J2.5 nic nepokazíte (migrovat lze kdykoli).

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

17. říj 2013 11:15 #111855
Odpověď od Jan
Začátečník
Hmm, já jedu verzi 3.x a sem taky začátečník, ikdyž s vývojem coby kodér mám již nějaké zkušenosti z minula, ale proč to tady píšu:) Nainstaloval jsem si modul PowerAdmin do back-endu a můžu doporučit. Výborná je funkce vyhledávání, pokud máte v adminu hodně článků a menu položek, usnadní to vyhledávání a pohyb v administraci.

Toť vše, děkuji za pozornost.

Powered by Fórum