Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Důležité problém při migraci na joomla 3.0

05. úno 2013 12:19 - 05. úno 2013 12:19 #103507
problém při migraci na joomla 3.0 od protektor
Začátečník
Zdravím, zkoušel jsem převést joomlu na verzi 3.0. Bohužel mi spadla a hlásí mi chybu. Neporadí někdo jak postupovat při obnově? Díky za radu.
Před migrací jsem si joomlu zálohoval. Toto mi to hlásí: Fatal error: Call to undefined method JRegistry::getValue() in /data/web/virtuals/25743/virtual/www/components/com_jcomments/libraries/joomlatune/joomla/jversion.php on line 35

05. úno 2013 12:21 #103508
Odpověď od Cony
Moderátor
A proč na 3.0 migrujete? Hlasí Vám to, že máte komponentu jComments, která zřejmě ještě 3.0 nepodporuje.
A jak jste zálohoval?

05. úno 2013 12:25 #103510
Odpověď od protektor
Začátečník
Záloha proběhla automaticky před instalací. Pomocí Akeeba Backup. Bohužel se nemůžu dostat ani na administrátorské rozhraní

05. úno 2013 13:17 #103512
Odpověď od Cony
Moderátor
Pak máte někde na serveru tu zálohu, např. tady máte video návod jak se zálohou pracovat.

05. úno 2013 13:30 #103514
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
Sice Vám varování, o "šetrném zacházení" se soubory zálohy asi nebude stačit (stejně tak, jako nestačí varování, že Joomla stávajících verzí 3.0.x je určena pro vývojáře), ale

soubor zálohy (archív *.jpa nebo *.jps) je většinou ve složce ~/administrator/components/com_akeeba/backup/

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

05. úno 2013 13:44 - 05. úno 2013 14:03 #103516
Odpověď od Bart
Moderátor
Už to tu bylo několikrát řečeno, ale nevadí, přidám se také :). Joomla 3.0, 3.1 a 3.2 jsou určeny pro cituji: "nadšence a vývojáře (Joomly)". Slouží vlastně k otestování funkčnosti nové zaváděných funkcí, mezi větší masou lidí.
Stejně jako zde ostatní, tak ani já nedoporučuji nějak moc nasazovat Joomla 3.0. Důvod je jasný, jsou zde nové funkce, které nejsou úplně odladěny, není zatím tolik rozšíření pro tento systém a ani systém samotný není moc rozšířený (mezi uživateli), ale především mnoho vývojářů tuto verzi ignoruje.
Navíc pokud mohu mít názor na Joomla 3.0 tak není zrovna tak úchvatná, aby musela být nutně nasazena. 99,9% věcí obsahuje Joomla 2.5.7 a novější také.

Jediný největší rozdíl mezi těmito verzemi je v bootstrapu, ale ten už není nijak uchvacující, protože ho má vlastně každý a "především stejný". Takže to není podle mne až tak in. Typografie, stylování atp. jsou vesměs skoro úplně stejné, což podle mého názoru není tak hezké, není zde žádná individualizace :(.
Pokud potřebuje responsivní administraci, existují i lepší šablony, než ta co je v Joomla 3.0. Já se v ní po půl roce nemohu moc zorientovat, administrace je podle mého chudá. Chybí zde nějaké orientační ikonky :D.

Powered by Fórum