Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

jComments 2.1.00 to 2.3.0

09. led 2013 15:36 - 09. led 2013 15:42 #101922
jComments 2.1.00 to 2.3.0 od raduna
Začátečník
Zdravím všechny ve spolek.

snažím se dobrat odpovědi popřípadě zkušeností jiných uživatelů. Jak sem tu již několikrát psala, migruji na 1.5 na 2.5. Teď se snažím přenést komentáře. žel když použiji postup na oficiálních stránkách, stane se nemilá věc. komentáře se nezobrazí.

provedla jsem (VE ZKRATCE)

1. zálohy obou DB.
2. na nový web jsem nainstalovala JComments 2.3.0
3. nastavila komponentu
4. nahradila tabulky DB se změněným prefixem
5. nechala komponentu aktualizovat objekty.

VŠE DLE NÁVODU

výsledkem je, že se komentáře nezobrazí ani ve frot-endu, ani back-endu. Jediný výsledek je, že se zobrazili kategorie, v který jsou komentáře nahrány. Kometáře v DB jsou, ale je to jediné místo, kde se zobrazují.

A TAK PŘEMÝŠLÍM DÁLE....

neměla jsem nejdříve aktualizovat verzi JComments na poslední verzi? (na J1.5)

asi ano, ale oficiální postup je odinstalovat původní verzi (mimo DB) a nainstalovat novou. čož mi ale přijde stejné, jako kopírování DB do nové verze stránek a logicky mi z toho vychází, že výsledek bude stejný, tedy žádné komentáře.

Tak se nyní logicky cítím jako blondýna a nejsem si jistá správným postupem.

Předem děkuji za nakopnutí správným směrem.

09. led 2013 15:55 #101928
Odpověď od HonzaKr
Moderátor

raduna napsal: neměla jsem nejdříve aktualizovat verzi JComments na poslední verzi? (na J1.5)

asi ano, ale oficiální postup je odinstalovat původní verzi (mimo DB) a nainstalovat novou. čož mi ale přijde stejné, jako kopírování DB do nové verze stránek a logicky mi z toho vychází, že výsledek bude stejný, tedy žádné komentáře.


Při aktualizaci na poslední verzi dojde i k úpravě tabulek (DB), tím pádem to není to samé jako překopírování DB do nové verze.

:: bývalý člen Joomlaportalu ::
Poděkovali: raduna

09. led 2013 16:48 #101936
Odpověď od raduna
Začátečník
Děkuji za vysvětlení.

domníváte se že lze aktualizovat JComments 2.1 přímo na 2.3? nebo je třeba nějaký mezikrok?

10. led 2013 08:58 #101961
Odpověď od HonzaKr
Moderátor
Ne, musíte udělat mezikrok, upgrade na verzi 2.2.

:: bývalý člen Joomlaportalu ::
Poděkovali: raduna

10. led 2013 14:20 #101986
Odpověď od raduna
Začátečník

HonzaKr napsal: Ne, musíte udělat mezikrok, upgrade na verzi 2.2.


o-ou tak to jsem to pokašlala. V domnění, že můj banální dotaz již nebude zodpovězen jsem rovnou hupsla do 2.3 a funguje to taky. nicméně jsem to pohkašlala jinak. viz. tento příspěvek www.joomlaportal.cz/index.php/forum/71-j...-broken-pages#101984


mohlo by to souviset?

Powered by Fórum