Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Templates - Joomspirit 76

20. pro 2012 11:25 #101163
Templates - Joomspirit 76 od Jan Martiník
Uživatel
Ahoj, hledám radu, v šabloně Joomspirit 76 se mi dole zobrazuje "DESIGN BY JOOMSPIRIT", který je vložen v .png formátu.
Tato hláška mi nevadí, ale nemůžu najít, kde se k ní dá přiřadit alternativní text.
Je to jediné kde se mi na stránkách nedaří vložit. (pokud to vůbec jde)
Díky za radu
Wrc

20. pro 2012 12:59 #101166
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
1. není v png formátu.
2. alternativní text má smysl přiřazovat k "přímo vloženým" obrázkům ( www.jakpsatweb.cz/html/obrazky.html ) - což není případ obrázku na pozadí (Váš případ).
3. "bublinový text" lze přiřadit i pomoci title > www.jakpsatweb.cz/obrazky.html#alt , viz soubor index.php (vaši šablony), řádek 23. Nejste-li aspoň minimálně zručný při úpravách PHP/HTML, nechte to být.

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

20. pro 2012 13:25 #101169
Odpověď od Jan Martiník
Uživatel
Dobrý den, přiznám se že v úpravách PHP/HTML se nevyznám vůbec. Vytvářím své první webové stránky.
Všechny Seo-anylyzátory mi říkají:

Na stránce se vyskytují netextové prvky bez alternativního obsahu. Tyto elementy (především obrázky) se nezobrazují ve všech zařízeních a prohlížečích, a tak je nutné specifikovat i jejich alternativní textový popis.

Při vyhledávání mne odkazují právě na značku Joomspirit. Domnívám se, že všude jinde popisky mám.

Je možné, aby toto logo skutečně způsobovalo tyto problémy při hodnocení?

Děkuji za pomoc

Powered by Fórum