Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (Včera)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Práva

07. srp 2009 17:15 #48186
Práva od joomlauser
Uživatel
Zdravím všechny a rád bych se zeptal na jednu věc, která mi nedá spát a "pije krev". Jak jste si poradili s tím, že byste občas třeba rádi publikovali něco jenom pro jednoho konkrétního uživatele? Složitou editací kódu? Existuje nějaká prověřená komponenta třetí strany? A jak je na tom s vývojem v tomhle směru Joomla samotná? Přijde mi, že těch pár skupin už je tu dlouho a kdesi se psalo o tom, že vývoj půjde dál. Tzn. půjde někdy jenom Frantovi Novákovi zobrazit článek o myších a Pepíkovi Nováčkovi o jezevcích? A Honzíkovi Novotnému zakázat, aby viděl položku v menu Bonusy a všem ostatním ano ze skupiny např. registrovaných autorů ano? Či mi něco uniká a už to dávno jednoduše možné je? Vzpomněl jsem si na to proto, že jsem si zrovna zkoušel nějaký článek - možnosti editoru a dostal jsem mail, cože to tam tvořím Registrovaný autor ho viděl, i když jsem o to vůbec nestál a měl jsem nastaveno "publisher" jako autor a special přístupová úroveň ... Tzn. jakmile někomu přidělím autora, už je to zlé, protože patří do special. :huh:

07. srp 2009 17:29 #48189
Odpověď od Martin Bartůněk |anBLOK|
Začátečník
hm a včil mudruj...

07. srp 2009 18:35 #48192
Odpověď od Ben
Začátečník
Něco odsud by nepomohlo?

07. srp 2009 18:51 #48193
Odpověď od H13
Admin
Jinak tohle vše by měla řešit verze 1.6. Pro verzi 1.5 by snad něco také mělo existovat, protože to není zase tak složitý udělat (přidání jednoho sloupce do databáze, kde se budou ukládat čísla uživatelů, pro které je možné zobrazit článek, vložit formulář ke článku, kde se vybere uživatel, a přidat podmínku u zobrazení článku)

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

07. srp 2009 19:06 #48194
Odpověď od joomlauser
Uživatel
Ne, nezdá se mi. Já našel akorát komponentu Juga, která by to snad měla zvládat - featurka za 50 dolarů ovšem ... :laugh:

07. srp 2009 19:08 #48195
Odpověď od joomlauser
Uživatel
Zapátral jsem po joomle 1.6 a zdá se, že se snad opravdu dočkáme, hlavně aby to už moc dlouho netrvalo a upgrade byl rozumnou cestou ... brian.teeman.net/joomla-gps/joomla-16-features-and-changes.html

Pro zajímavost ještě:
jfoobar.org/blog/44-first-look-at-joomla-16-acl.html

Příspěvek editován: joomlauser, v: 08/08/2009 12:07

Powered by Fórum