Katalog joomla profíků ?

Odpověď od Longfly
13. srp 2007 16:11 #22500
Možná by stálo za to vytvořit soutěž.
"Oživilo by to portál a možná i přitáhlo nové uživatele Joomly."
Soutěž může vypadat následovně.
Mohlo by být několik kategorií.
Třeba: komerční projekt, neziskový, osobní stránky, firemní prezentace, zábavní portál a třeba ještě další.;)
U každého webu by byl napsán autor s odkazem na jeho stránky.
V každé kategorii by se potom dalo hlasovat.

A když už by se udělal nějakej katalog mohli by tam být upřednostňovaný výherci soutěže z každé kategorie.

Soutěž by se mohla opakovat vícekrát než jednou za rok .Ceny by možná byly taky vhod. :blink:
Je to jenom názor tak mě neukamenujte.:dry:

SEO, WEBY, GRAFIKA. Hledám práci externě.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Filip Bartmann
13. srp 2007 17:57 #22505
A co udělat něco jako burzu projektů v Joomle, kde když někdo bude něco potřebovat v Joomle naprogramovat, tak napíše co to má dělat a kolik za to chce dát.

Máte problémy s Joomlou!?: skype: filbar

Odpověď od Pavel Kolář
13. srp 2007 18:19 #22506
Laiwis napsal:

Možná by stálo za to vytvořit soutěž.
"Oživilo by to portál a možná i přitáhlo nové uživatele Joomly."
Soutěž může vypadat následovně.
Mohlo by být několik kategorií.
Třeba: komerční projekt, neziskový, osobní stránky, firemní prezentace, zábavní portál a třeba ještě další.;)
U každého webu by byl napsán autor s odkazem na jeho stránky.
V každé kategorii by se potom dalo hlasovat.

A když už by se udělal nějakej katalog mohli by tam být upřednostňovaný výherci soutěže z každé kategorie.

Soutěž by se mohla opakovat vícekrát než jednou za rok .Ceny by možná byly taky vhod. :blink:
Je to jenom názor tak mě neukamenujte.:dry:

To je dobrý nápad ...

Katalog by mohl pomoci mnoha lidem kteří o joomlu mají zájem ale nebudou pátrat ve foru kdo, kolikrát a jak kvalitně někomu poradil ne ? ? Taky mne nekamenujte B) je to jenom nápad, nemyslím, že by tím komunita joomláků nějak utrpěla spíš naopak ........

Příspěvek editován: koli, v: 13/08/2007 18:21

Odpověď od Pavel Kolář
13. srp 2007 18:26 #22507
pro příklad kdo by mohl v katalogu najít co hledá - http://www.joomlaportal.cz/index.php?option=com_joomlaboard&Itemid=66&func=view&id=22491&catid=29#22491
a mnoho dalších tohle není jediná diskuze kde se o joomle mluví, jen jsem si myslel, že by to pomohlo ......

Odpověď od Karel Neugebauer jr. - itx.cz
13. srp 2007 20:36 #22512
V této době vzniká portál skupiny profesionálů, kteří řeší vše okolo CMS Joomla. Jakmile bude hotový, určitě se o tom dozvíte.

Já osobně bych asi podobné výzvy na web nedával, protože se ozve skupina lidí, u které člověk nikdy nemá jistotu jestli to co prezentují opravdu udělali. Nejlépe je se selektivně obracet na vybrané lidi/firmy. Např. já osobně bych ad A zkusil ty co pravidelně a profesionálně pomáhají na fóru se složitějšími problémy. ad B bych určitě oslovil lidi co píšou články o Joomla (nejenom) pro tento web, dále ty co se o Joomlaportal starají, popřípadě autory komponent nebo šablon (postačí mrknou třeba v překladech jména autorů). Pokud jsou tito lidé zaneprázdnění (což se docela často stává), minimálně Vás odkážou na někoho, kdo v tomto oboru pracuje na určité úrovni.

Příspěvek editován: XarlieN, v: 13/08/2007 20:39

http://itx.cz - komplexní služby v IT a vše pro Joomla - šablony, komponenty, moduly, servis ... http://hostime.cz - webhosting nejen s podporou Joomla

Odpověď od Linelabcz
13. srp 2007 20:49 #22513
XarlieN napsal:

V této době vzniká portál skupiny profesionálů, kteří řeší vše okolo CMS Joomla. Jakmile bude hotový, určitě se o tom dozvíte.

honzag napsal:

PS: Vyhrožoval jsem, že můj příspěvek do téhle diskuze s číslem 3000 bude poslední. Těšíte se?:-)

Co Joomlaportál.cz? Redirect na portál skupiny profesionálů?:blink:

Odpověď od HonzaG
13. srp 2007 21:03 #22514
No neutíkal bych od tématu. Pánové a dámy, ozval se mi zatím jediný z Vás :-) Nepočítám kolegy, se kterými již spolupracujeme.

Ještě někdo tvoří weby, nové komponnety, originální šablony? Nebo všichni další "profesionálové" upravují jen existující věci?

HonzaG

::: Nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci... :::

Odpověď od Petr Mišák
14. srp 2007 08:47 #22528
I když sem do joomla světu už nějakou tu ruku k dílu přiložil a i nadále přikládat budu, zatím profík nejsem, ale až budu ozvu se :)

http://www.mach4.cz - vše o Media Center PC (Home Theater PC)
http://www.htpc-shop.cz - specializovaný eshop zaměøující se na HTPC, neboli Media Center PC
http://www.android-google.cz - vše o novém OS pro telefony Google Android

Odpověď od dandyy
25. srp 2007 22:50 #23005
Že jsem tak smělý - kolik se tak asi platí za vytvoření šablony? takové té běžné, pro člověka, který nemění rozhodnutí o vzhledu každým okamžikem. ;)

edit: kde se dá najít kompletní ceník.. kohokoliv ;)

Příspěvek editován: Dandyy, v: 25/08/2007 22:54

Mùj hlavní joomla web http://www.ihd.cz

Odpověď od HonzaG
26. srp 2007 13:57 #23012
No třeba my ceník neuvádíme, protože může vést k mylným závěrům..
Co se týče šablony, tak hodně záleží na tom, jak má být komplikovaná.
Když to rozdělíš na dvě části:
Návrh od grafika a vytvoření šablony, tak 70% tvoří ten grafik:-)

Na peníze pak to je 3-50.000,- Ten extrém byl u jedné zakázky, kde grafik sebral 45k za návrh kompletního webu, dodal to rozřezané a včetně stylů a v joomle to bbylo za 2 hodiny. Byl drahý, ale práce suprová. Design se nerozsypal v žádném prohlížeči.

Pozor prosím nezaměň předělávky různých Free šablon za originální šablony.

HonzaG

Příspěvek editován: honzag, v: 26/08/2007 14:00

Odpověď od dandyy
26. srp 2007 17:46 #23016
a link na tu šablonu za 50k by nebyl? věřím že nejsem sám, kdo by se podíval B)

Mùj hlavní joomla web http://www.ihd.cz

Odpověď od HonzaG
26. srp 2007 18:11 #23017
Bohužel nebyl.. Ale můžeš zainvestovat a chlubit se svým webem:-)

Ale teď vážně. Obyč šablona 5-10k, Dobrá originální většinou do 20k... ALe může jít i výš, záleží na grafikovi a na složitosti šablony.

Se šablonama se totiž dají dělat opravdu neuvěřitelné věci:-)

HonzaG

Odpověď od Longfly
29. zář 2007 17:22 #23996
Kdo má být podle Vás Joomla profík?
Ten kdo dělá projekty za deseti tisíce nebo sta tisíce. Díky vysoké částce za web má čas. A díky svým zkušenostem je schopný takovej web vyrobit.
Nebo je to snad člověk, který využije Joomlu pro www stránky do deseti tisíc, upraví šablonu dodělá grafické úpravy a pomocí SEO prosadí web ve vyhledávačích.
Myslím si, že i na tom dost záleží a proto je podle mě joomla profík člověk, který nabídne zákazníkovi ideální podmínky a přizpůsobí je nejenom jeho požadavkům, ale také úměrnou výší ceny za stránky.

SEO, WEBY, GRAFIKA. Hledám práci externě.

Odpověď od janik
29. zář 2007 19:13 #23999
Mě nějak nepasují ta procenta podílu šablonáře. Pokud udělám grafický návrh, upCutuji, udělám kaskádovej (.css), případně přidám extérní jávu (.js), vložím do balíku pro nahrání jako teplate joomla udělám jenom všeho 70%? Řekl bych, že v tomto případě jsem udělal vše. Samotná joomla je zdarma a pokud je šablona opravdu cool přidá šablonář i upravené mod_ pro loginy atd. Jenom nemůžu najít těch pozůstalejch 30% :)

Odpověď od Bujan
29. zář 2007 21:03 #24001
honzag napsal:

Ten extrém byl u jedné zakázky, kde grafik sebral 45k za návrh kompletního webu..

Tak to je mazec. Mátinka my neustále nechce věřit, že i na PC se člověk dokáže uživit, poté co sjem jí dal přečíst tento příspěvek začla trochu věřit. Jinak to asi musela bejt nějaká větší společnost, protože 45k za web by asi jentak nikdo nedal... taky bych rád kouknul na ten výtvor :)

"Myslíš,že Ježíš byl Hipík? To tedy byl! Měl dlouhé vlasy a nepracoval" (RedDwarf - Démoni a andělé)