Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

statistika na joomlaportal.cz

15. bře 2013 14:08 #105466
statistika na joomlaportal.cz od darek mousa
Návštěvník
dobry den, chci se zeptat na statistiku, kterou pouziva joomla (a i tenhle portal), ktera hlasi -- pomem -- ponekud nerealne pocty "právěprohlížejících"
v tuhle chvíli něco přes pět stovek!!!
trochu se mi to nezda nejen tady, ale i proto, že když to zapnmu na některých svých webech, hlásí to podobná hausnumera, ale statistika od googlu je mnohem střízlivější.


takže: nevíte někdo jak to s tou integrovanou statistikou vlastně je?

15. bře 2013 14:15 #105467
Odpověď od prontik
Zkušený uživatel
To je jeste prd....portal tady ve tri hodiny v noci uuuuuuplne bezne ukazuje 400 lidi. :whistle:
Jak to tady maji to se radeji neptam, ale taky uz jsme se nad tim pozastavoval.

Jinak ty statistiky joomlacke nikdy nebyly extra presne. +- autobus. Ale ne o stovky, ale spis max v jednotkach ci par desitek.

Joomla je jako puzzle. Stačí vědět jak ty dílky k sobě poskládat.

15. bře 2013 14:29 #105468
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
Někdo to v minulosti na fóru vysvětloval...

Ono i tak to je mírně logické: statistiku to počítá ze session, uložených v databázi. Tj v databázi se mažou až po nastaveném vypršení... (asi byste nenastavovali platnost session 1 minutu jen kvůli tomu, abyste viděli "věrohodnější" statistiku, že?)

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

15. bře 2013 14:29 #105469
Odpověď od HonzaG
Moderátor
Ahojte, no to je údaj s tabulky sessions. Nikdy jsem to víc neřešil protože mi to taky přijde jako blbost. Joomla sessions nějak dobře nečistí. Ale i v reálu má portál stále minimálně 100 aktivních připojení k DB (i ve 3 v noci) - 99% dělají různí roboti a nechci ani odhadovat, kolik těch požadavků je nekalých.

Monžá lepší čísla by tyto statistiky ukazovaly ve spojení s pluginem na čistění session

HonzaG

::: Nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci... :::

Powered by Fórum