Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

zapnutí language switcher v 2.5.7

17. říj 2012 14:00 #98870
zapnutí language switcher v 2.5.7 od Lukáš
Začátečník
Zdravím, je tu někdo, kdo by mi poradil jak mohu zapnout nebo co mám udělat pro to abych měl aktivní přepínač jazyků v 2.5.7 ve 2.5.6 je normálně aktivní :S

díky

19. říj 2012 16:51 - 19. říj 2012 16:57 #98943
Odpověď od Bong
Moderátor
Tento modul zobrazuje přehled dostupných jazyků obsahu (podle toho, jak jsou nadefinovány a zveřejněny v záložce 'Správce jazyků: Jazyky obsahu') a umožňuje mezi nimi přepínat v případě, že někdo chce Joomlu! používat jako vícejazyčný web.
--Je nutné mít povolen Plugin 'System - Jazykový filtr'.--
Není-li při přepínání jazyků položce nabídky, která zobrazuje danou stránku přiřazena položka ve zvoleném jazyce, modul přesměruje uživatele na úvodní stránku nadefinovanou pro tento jazyk. Je-li naopak u pluginu Jazykový filtr nastaven parametr, modul uživatele přesměruje do přiřazené položky nabídky ve zvoleném jazyce. Po té už bude probíhat navigace tak, jak je nadefinována v daném jazyce.
Pokud je plugin 'System - Jazykový filtr' zakázán, může docházet k nežádoucím výsledkům.
Postup:
1. Otevřete záložku 'Správce jazyků: Jazyky obsahu' a ujistěte se, že jsou jazyky, které chcete v obsahu používat zveřejněny a mají kód pro URL, stejně tak i předponu pro obrázky vlajek používaných v modulu.
2. Pro každý zveřejněný jazyk vytvořte úvodní stránku a přiřaďte jí položku nabídky v příslušném jazyce a nadefinujte ji jako úvodní stránku.
3. Poté můžete k jakémukoli článku, kategorii, modulu, kanálu či webovému odkazu v Joomle přiřadit jazyk.
4. Ujistěte se, že je modul zveřejněn a povolen plugin.
5. Při používání souvisejících položek nabídky se ujistěte, že se modul na příslušných stránkách zobrazuje.
6. Způsob, jakým se vlajky či názvy jazyků zobrazí, je definován řazením v záložce Správce jazyků - Jazyky obsahu.


Je-li tento modul zveřejněn, doporučuje se zveřejnit správcovský modul stavu vícejazyčnosti.
Na co se s tím překladatelé tak patlají, když to nikdo stejně nečte?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

19. říj 2012 17:49 #98946
Odpověď od Lukáš
Začátečník
Já jsem to četl, ale zrovna jsem se díval jinam, konkrétně do správce rozšíření - správa, a tam byl language switcher šedý a nešel ani povolit což mě zarazilo. Nenapadlo mě že se pouští v Modulech :-) jinak díky za radu. už vše funguje jak má

Powered by Fórum