Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

rozbalovací menu

05. zář 2012 18:22 #97004
rozbalovací menu od Láďa Nouzák
Uživatel
Zdravím, chtěl bych zkušenější požádat o radu, jak nastavit rozbalovací menu u horní lišty. Ve správci modulů jsem dal v základních možnostech ano u zobrazit položky podnabídky a zázrak se bohužel nekonal...

05. zář 2012 18:32 #97005
Odpověď od Cony
Moderátor
Na to potřebujete aby rozbalovací menu podporovala Vaše šablona. Pokud jej nepodporuje, lze stejného efektu docílit použitím vhodného modulu místo klasického modulu nabídky.

05. zář 2012 18:32 - 05. zář 2012 18:33 #97006
Odpověď od Bong
Moderátor
A konat se nebude. Nesdělil jste to podstatné. Jakou šablonu používáte a jaký modul menu, a nejlépe odkaz na vaše stránky.

Umí vůbec váš modul menu rozbalovací nabídku? Návod a dokumentaci jste prostudoval?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

10. zář 2012 08:14 #97128
Odpověď od Láďa Nouzák
Uživatel
Tak šablona by to umět měla, respektive mám šablonu magnellian 1.7 od globbersthemes. Bohužel zatím mám stránky jen v PC přes localhost. Rozbalovací modul jsem chtěl na pozici 1 a ty modulu mám nabídku. Jen mne udivuje, že toto nejde ani v základních šablonách, co jsem s joomlou nainstaloval, respektive zatím sem všude na netu našel pouze návod na rozbalovací menu pro joomlu 1.5 a u 2.5 spíš odkazy na doinstalaci rozšíření, ale u těchto rozšíření mne štve, že mají uplně jinou grafiku než šablona

Možná sem jen jako neználek a zatímv velký amatér něco přehlédl, ale hlavně by mne zajímalo, zda toto joomla 2.5 umí sama o sobě, nebo se neobejdu bez rozšířeni..

10. zář 2012 12:19 #97137
Odpověď od Cony
Moderátor
Joomla to sama o sobě ani umět nemůže, Joomla se nestará o zobrazení, o to se stará šablona.
Podpora na to v Joomle je ta, že lze definovat menu stromově, jak jej zobrazí šablona už je věc čistě šablony. Ukázkové šablony instalované s Joomlou podporu rozbalovacích menu nemají, a protože ne každý je schopen si upravit šablonu tak aby tam tu podporu dodělal, je asi jednodušší použít modul. I ten modul pak vzhledově můžete přizpůsobit v rámci šablony.

Osobně si myslím že je lepší mít podporu přímo v šabloně, ale je to o volbě hodné šablony, nebo si to dodělat sám.

Pokud by Vámi zvolená šablona měla mít podporu rozbalovacího menu, je to obvykle na jednu konkrétní pozici (tak jak uvidíte v demu). A je ještě nutné nastavit u příslušného modulu nabídky Konečnou úroveň na Vše.

10. zář 2012 13:39 #97147
Odpověď od Cony
Moderátor
Doplnění - ještě nastavení v modulu nabídky zaškrtnout "zobrazit položky podnabídky".

Powered by Fórum