Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Dotaz pro znalce umístění webu na webhostingu

12. čvc 2012 13:18 #95482
Dotaz pro znalce umístění webu na webhostingu od Draha
Pokročilý uživatel
Mám udělaný web na RS Joomla a spravuji (doplňuji články fotky a pod) web, který je již na nějakém historickém RS.
Potřebuji oba weby dát pod jeden webhosting a ten starý web pod subdoménu.
Moje představa je, že budu mít jeden placený webhosting pod doménou např. " www.pokus.cz "
a zde budou dva adresáře a v každém bude jeden web. jeden - joomla, který pojede pod hlavní doménou "pokus.cz" a druhý starý kterému se přiřadí subdoména "old.pokus.cz"
vybrala jsem poskytovatele forpsi který mi byl doporučen jako stabilní, skoro bezproblémový.
Ale nemám zkušenost jak na něm pojede Joomla.
Při zadávání požadavků na webhosting mají možnost zadání subdomény a dvou databází.
takže se ptám, zda už někdo něco podobného provozuje a zda by to mohlo fungovat, nebo naopak by mohlo být hodně problémů.
Důvodem je, že nechci ztratit data ze starého webu ale nemám sílu a čas je všechna překopírovat do toho nového.
a ještě jeden dotaz, forpsi nabízí objednání webhostingu bez přesměrování domény na tento hosting, si nainstalovat nový web a pomocí IP adresy si to vyzkoušet než se web spustí naostro po přesměrování příslušné domémy. Máte někdo zkušenost jak to funguje?
jsem pouze běžný uživatel co si vytvořil stránky v Joomle a přemýšlí jak dál než je zprovozní naostro.
Předem děkuji za reakce

12. čvc 2012 13:43 #95483
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
Není problém provozovat dva webu pod jednou doménou. Osobně bych ale doporučoval ten nový web nedávat do podadresáře, nechal bych ho v root. Do podadresáře bych dal pouze ten starý web.
Na Forpsi jsem dva weby nerozjižděl, ale web postavý na Joomla 1.5 tam běží bez problému. Je však potřeba dokoupit MySQL databázi. Stejné to je tuším i se subdoménami třetího řadu.
Nemám nic proti Forpsi, ale najde se na netu stejně dobrý webhosting za nižší měsíční poplatek.
Poděkovali: Draha

12. čvc 2012 14:46 - 12. čvc 2012 14:48 #95484
Odpověď od Draha
Pokročilý uživatel
Poradil by jste který webhosting ? nejde o to že bych nenašla, ale spíš aby s ním měl někdo zkušenosti a jela tam joomla. Potom budu zjisšťovat aby tam jel i ten druhý starý web.

Nemůžu najít, bylo tady vlákno oheldně hostingů a zkušeností s nimi, ale spíše se řešili neplacené.

12. čvc 2012 15:51 #95486
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
Mám zkušenosti s Endora a Wedos. Nicméně netvrdím, že jsou nejlepší či nejlevnější.

12. čvc 2012 16:52 #95489
Odpověď od Bong
Moderátor
Nejprve sdělte o jaký starý systém se jedná, případně, jaké má technické požadavky. Ten totiž na novém hostingu nemusí běžet.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

12. čvc 2012 20:35 #95493
Odpověď od Draha
Pokročilý uživatel
To je věc, kterou jsem chtěla specifikovat po dosavadním správci už před třemi měsíci a nějak asi zamrzl a neopověděl na emaily. Musím ho znovu urgovat o odpověď.

Powered by Fórum