Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Možnosti zobrazení ikony tisku u čánků

17. kvě 2012 11:05 #93677
Možnosti zobrazení ikony tisku u čánků od Petr Stejskal
Uživatel
Chtěl bych u některých článků zobrazit ikonu pro tisk. Když zapnu v možnostech správce článků zobrazení ikony tisku, tak ji mám u všech článků, i když ji v možnostech konkréttních článků skryju. Když to udělám obráceně, již ji nevidím nikde, ani když ji u konkrétního článku nechám zobrazit.
Poradí někdo, kde dělám chybu?
Díky moc

17. kvě 2012 11:24 - 17. kvě 2012 11:25 #93680
Odpověď od Bong
Moderátor
Nastavit zobrazení ikon máte globálně v Možnosti správce článků, v položce menu a v článku samotném. Tato nastavení se mohou navzájem ovlivňovat.

Pokud provedete nastavení tak jak píšete, měla by se ikona tisku zobrazovat, ale POUZE na úrovni zobrazeného článku. Tedy pokud je článek zobrazen například v blogu stránky s dalšími, nebude ikona viditelná.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

17. kvě 2012 11:56 #93682
Odpověď od Petr Stejskal
Uživatel
No ano, takto jsem to chápal taky, ale praxe je jiná. Chyba bude někde jinde a to bude tedy asi problém. Podobně řeším problém s právy uživatelů a skupin, tam to je to obdobné. Tuším, že bude zrada jinde, jen nevím kde. Od začátku zrodu webu bylo vše OK - instalace, doinstalování modulů atd.

17. kvě 2012 12:05 #93683
Odpověď od Bong
Moderátor
Já bych chybu hledal mezi monitorem a židlí.

Máte nastaveno:

Možnosti správce článků - Články
Zobrazit ikony - Zobrazit
Zobrazit ikonu tisku - Skrýt

Správce nabídek: Úprava položky nabídky
Zobrazit ikony - Použít globální
Zobrazit ikonu tisku - Použít globální

Správce článků: Úprava článku - Možnosti článku
Zobrazit ikonu tisku - Zobrazit

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

17. kvě 2012 17:02 #93694
Odpověď od Petr Stejskal
Uživatel
Ano tato možnost - chyba mezi židlí a počítačem - je častá, osobně se s tím setkávám poměrně často, nicméně tentokrát tomu tak opravdu není. Přesně tento postup co popisujete jsem použil a sám se divím, proč to nefunguje, když je to naprosto logické. Vyzkouším to ještě doma na localu a uvidím.
Díky za potvrzení mé správné úvahy a postupu, nicméně problém stále trvá.

17. kvě 2012 17:22 #93695
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
A v neposlední řadě, je vhodné ověřit nastavení/chování v jiné šabloně (ideálně v některé standardně dodávané).

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

Powered by Fórum