Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

je joomla vhodna pre katalogy vyrobkov?

09. kvě 2012 13:03 #93416
je joomla vhodna pre katalogy vyrobkov? od Jozef Vaško
Uživatel
Zdravim vsetkych,
doteraz som pouzival joomlu na jednoduchsie stranky a stale mi postacovala.
No teraz som dostal za ulohu prerobit firemnu stranku www.javorina.sk do novej podoby a aby tam bolo aj admin rozhranie. Skusal som si vytvorit aj vlastne cms-ko ale to by mi zabralo kopec casu a za tu namahu to nestoji, preto hladam moznost vytvorit take nieco v joomle. Hlavne sa mi jedna o produktovy katalog postaveny nie ako eshop.. moznost pridat produkt a k nemu rozne parametre ako seria vyrobku, druh, rozmery, balenie, farebne prevedenie, video, fotky, montazne navody. Nieco co nastavim na zaciatku (zoznam povolenych parametrov produktu) a potom uz tam bude mozne pridavat jednotlive produkty a nastavovat ich parametre cez rozbalovacie menu, zaskrtavatka, upload obrazkov a tak podobne. Bolo mi od znameho odporucane aby som to radsej urobil v Drupale, kedze ten ma taketo moznosti, len ja som s nim este nerobil a s joomla mam len dobre skusenosti.
Ak mate nejaky napad ci radu, ako to urobit a ci je to vobec mozne urobit v joomla, budem velmi povdacny.
Dakujem

09. kvě 2012 13:32 - 09. kvě 2012 13:36 #93418
Odpověď od Bong
Moderátor
Samotná Joomla vám katalog dost dobře neudělá, ale pomocí vhodného rozšíření není problém. Možná by pro vás mohlo být zajímavé ZOO a jeho Product catalog .

Můžete dle mého použít i komponentu pro shop Virtuemart, stačí vypnout funkce shopu a používat jako katalog. A v okamžiku, kdy si někdo z managementu vzpomene, že se bude prodávat on-line, máte vše připraveno :).

Případně se podívejte o jakých různých komponentách pro katalogy se tu diskutovalo: www.joomlaportal.cz/index.php/forum/advs...te=all&childforums=1

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum