Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Přístupová práva ke složkám a souborům

17. bře 2012 14:51 #91296
Přístupová práva ke složkám a souborům od Lord Edmund
Začátečník
Ahoj,

převádím svůj web na nový server a při té příležitosti také provádím přechod na verzi 2.5

Na novém serveru narážím na to, že mi například při instalaci nové šablony nebo rozšíření vyskakují hlášky o tom, že nebylo možné někam něco zapsat nebo nějaké soubory najít.
Tuším, že to asi bude přístupovými právy k souborům a složkám.

Na novém serveru se používá sFTP a mnou nakopírované soubory mají práva 644.
Na dřívějším hostingu nebo na localhostu jsem nemusel nic takového řešit, ale tady narážím na to, že joomla nemůže zapisovat tam, kam potřebuje. A také pokud někam něco nahraje joomla, tak já to potom přes sFTP nemohu smazat.
Jak mají být správně nastaveny práva k souborům a složkám? Asi není problém nastavit všemu práva 777, ale to mi nepřijde jako nejbezpečnější varianta.

17. bře 2012 17:19 #91300
Odpověď od Bong
Moderátor

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

17. bře 2012 19:58 #91307
Odpověď od Lord Edmund
Začátečník
Díky za odpověď. Zkusím se s tím ještě nějak poprat, ale nevím, jestli se mi to podaří.
Web vznikl tak, že jsem si na local (windows + xamp) stahnul původní web, rozběhal ho, převedl na 2.5 a pak nakopíroval na nový hosting. Proto moc nevím, jak využít zip s originální instalaci. Spíše by mi asi pomohlo, kdybych věděl, jakým složkám nastavit jaká práva.

17. bře 2012 20:33 #91309
Odpověď od Bong
Moderátor
To je to samé. Jde o způsob nakopírování souborů. Pokud jste je nakopíroval přes FTP postupně a váš hosting má problém s vlastnictvím složek a souborů, je třeba zpravidla zapnout FTP vrstvu.
Proto to kopírování v ZIPu a následném rozbalení (a už nikdy nic přes FTP). Zálohu z local přeneste v ZIPu.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum