Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Zmeni zmena kategorie URL?

06. dub 2012 11:08 - 06. dub 2012 11:10 #92132
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Takze se znovu omlouvam, ja jsem prehlidl tema a myslel jsem, ze jsem porad v tom tematu o oddelovaci.

Takze k tem URL a zmene kategorie.

Vezmu to od meho prvniho dotazu.
1. Ja doufal, ze presunem subkategorie na kategorii se URL nezmeni, protoze v nekterych URL kategorie neni.

2. Takze pokud presunu clanek z kategorie do jine, zmeni se URL. Budu pouzivat pouze vestavene SEO extensions v Joomle a abych neprisel o postaveni ve vyhledavacich staci, kdyz pouziju to presmerovani v Joomle? Nechapu totiz poradne jak funguje. Pokud to presmeruje cloveka z vyhledavace, ktery nasel stary odkaz na novy, kdy tohle presmerovani vypnout, aby mely vyhledavce pak jen tu novou URL?

06. dub 2012 13:34 #92146
Odpověď od JoNy
Nováček
Zdravím, pokud ti jde o vyhledávače, pak bys měl asi měnit strukturu webu co nejméně a po změnách radit vyhledávačům, kde co najdou pomocí sitemap a metainformací. Po změně odkazu je to otázka několika dní, než si ji zaindexují sami nebo je můžeš pozvat opakovanou registrací webu v daném vyhledávači/katalogu.

06. dub 2012 13:46 #92147
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Jo, hlavne o vyhledavace. Menit strukturu samozrejme nechci, ale po prechodu z 1.5 na 2.5 je zbytecne mit subkategorie, s tim nic neudelam a rikam si, ze je to lepsi predlea ted, protoze v dalsich verzich, kdovi co zase vymysli. Pokud teda u joomly zustanu, protoze ty zmateny a casty aktualizace moc rad nemam.

Takze to presmerovani teda nefunguje tak, jak jsem psal? Je zvlastni, ze se tam samy doplnuji linky napriklad z Googlu, ktery uz na webu nemam a presunul jsem ty starsi clanky jinam.

06. dub 2012 14:55 #92155
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
na vyhledavace se vybodni, oni jak prijdou priste, tak zjisti, ze neco neni stejne a zacnou indexovat web znovu a za chvili zaindexuji vse po novu

Joomla! pro každého

06. dub 2012 15:02 #92160
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Aha, ok, tak ja to prestehuju, nebal jsem se Googlu, ale Seznamu. Jenze stejne by me zajimalo, jak to presmerovani vlastne funguje. V AJ jsem to moc nepochopil.
Pak mam jeste jednu divnou vec. Je to sice problem jiny, ale souvisejici. Xmap mne ukazuje, ze ma cca 150 HTML polozek a jen cca 119XML, v googlu je samozrejme to nizsi XML. Jak se to dela, aby to i v XML bylo na tom cisle jako v HTML?

06. lis 2012 19:33 #99557
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Ja bych jen trosku obnovil muj dotaz. Ted jsem totiz narazil na potrebu presunu par clanku do nove vytvorene kategorie. Vsechny clanky, ktery v ni budou, jsou dostupne pres menu, tudiz se nevypisuje v URL kategorie. Pokud je tedy prehodim do jine kategorie, jak si overim zmenu URL v kategorii? Kde si tu soucasnou URL s kategorii najit a kde si najit novou? V sitemap mam ted samozrejme jen tu URL z menu, bez kategorie.

Pouzivam pouze SEF z joomly.

Powered by Fórum